17. janvārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pasākums bērniem "Kas ir muzejs?"
Turpinot aizsākto tradīciju, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs arī 2015. gadā reizi mēnesī rīkos nodarbības ģimenēm ar bērniem, mudinot brīvo laiku pavadīt kultūrvēsturiskā, izglītojošā vidē.
Cikla nodarbības notiks Rīgā, Brīvības bulvārī 32, sestdienās, sākums plkst. 12.00. Tās vadīs pieredzējušas muzejpedagoģes, kuras seno lietu un notikumu stāstus vērtīs saprotamus mazajiem vēstures pētniekiem.
Katra nodarbība būs kā ceļojums laikā, kurā ar interesantu stāstu un āķīgu uzdevumu palīdzību bērni uzzinās interesantus faktus un varēs apskatīt un iepazīt arī tos muzeja kolekciju priekšmetus, kuri ekspozīcijā nav izstādīti. Cikla „Muzejs ģimenei” norises tematiski aptver dažādus vēstures periodus, palīdz izprast vēstures palīgnozares – arheoloģiju, etnogrāfiju, numismātiku un faleristiku. Atsevišķas nodarbības būs veidotas mainīgo izstāžu – „Rīgas pilij – 500” un „Ceļā uz latviešu tautu” iepazīšanai un izzināšanai.
Pirmajā nodarbībā 17. janvārī plkst. 12.00 bērni uzzinās, kādu profesiju pārstāvji strādā muzejā un kāds darbs tiem jāveic? Ko īsti dara muzeja vēsturnieki, arheologi, etnogrāfi, numismāti, restauratori, mākslinieki, muzejpedagogi (skolotāji), un cik darbinieku strādā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā? Un kāpēc muzejs ir interesants un nepieciešams arī mūsdienās – 21. gadsimtā?
Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi).
Maksa par līdzdalību cikla „Muzejs ģimenei” pasākumā - 3,56 EUR (neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita).
Tuvākie cikla „Muzejs ģimenei” pasākumi: 21. februārī – „Kā dzīvoja senie ļaudis?” un 21. martā – „Pavasari gaidot”.