Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Rīgā tiks atvērts pirmais “Muzejs tumsā”

Redakcija
Redakcija

Šī gada vasarā durvis vērs “Muzejs tumsā”, kas būs pirmais interaktīvais muzejs Baltijā, kurā apmeklētāji atradīsies tumšās telpās, neko neredzot. Muzeja viesi neredzīga gida pavadībā tumsā varēs iepazīt objektus, izmantojot dažādas maņas - dzirdi, tausti, ožu un garšu. Projekta “Muzejs tumsā” mērķis ir mazināt stereotipus par cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Projekta autors ir sociālā uzņēmuma “IW” pārstāvis Maksims Mihejevs: “Mūsu galvenais mērķis, veidojot šo projektu, ir paaugstināt toleranci sabiedrībā pret cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kā arī nojaukt barjeras saziņā ar cilvēkiem ar invaliditāti. “Muzejā tumsā” ikviens apmeklētājs viņam neierastā vidē varēs izbaudīt pozitīvus mirkļus un iziet ārpus ierastās pasaules uztveres.”

Ideja izveidot “Muzejs tumsā” radās, kad M. Mihejevs 2016. gadā devās uz Maskavu, lai atbalstītu Latvijas izlasi pasaules čempionātā hokejā. Toreiz priekšstats par neredzīgu cilvēku ikdienu bija visai neskaidrs un stereotipu pilns. Pēc kāda tirdzniecības centra apmeklējuma, kurā tobrīd norisinājās izstāde tumsā, Maksims saprata, ka redzes invalīdi patiesībā var būt dažādu profesiju pārstāvji, viņiem ir dažādi hobiji un aizraušanās – ir neredzīgi alpīnisti, riteņbraucēji, juristi, fotogrāfi un pat piloti.

Maksims Mihejevs saka: “Es gribēju izveidot līdzīgu projektu Latvijā, lai Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem būtu iespēja veikt aizraujošu ceļojumu savu izjūtu un sajūtu pasaulē, kā arī pārliecināties, ka cilvēkiem ar invaliditāti patiesībā ir nepieciešams vairāk laika, lai apgūtu jaunas prasmes, spējot saglabāt pozitīvu attieksmi, vēlmi attīstīties un baudīt dzīvi, tomēr tas ir paveicams.”

Neparastā interaktīvā izstāde “Muzejs tumsā” tiks atvērta Rīgā, Ķengaraga ielā 1A. Muzejā paredzētas dažāda formāta programmas grupu saliedēšanai un īpašas apmācības korporatīvajiem klientiem. Viesiem būs pieejamas gan individuālas, gan grupu ekskursijas, ekskursijas bērniem, studentiem, pieaugušajiem, kā arī meistarklases un degustācijas. Sīkāka informācija par “Muzeju tumsā” pieejama muzejstumsa.lv | ekskursijas tumsā | skaties ar...