Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


LNMM izsludina informatīvo semināru skolotājiem "Dizaina izpratne"

Redakcija
Redakcija

LNMM izsludina informatīvo semināru skolotājiem "Dizaina izpratne"
Stikla trauki no kolekcijas „Deco”. „An&Angel”. 2012.
Foto: Māris Ločmelis

Pirmdien, 9. februārī, plkst. 14.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina vizuālās mākslas, mākslas vēstures, mājturības un tehnoloģijas stundu pasniedzējus uz informatīvu semināru skolotājiem „Dizaina izpratne”.

Kas skolēniem būtu jāzina par dizainu? Kā un kādā vecumā to vislabāk ir apgūt? Ko dizains var mainīt un dot katra personīgajā dzīvē? Par to visu uzzinās pasākuma dalībnieki.

Seminārā skolotājiem tiks prezentēti divi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekti, kuri 2015. gada pirmajā pusgadā norisināsies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā: „Humanizācija” – Latvijas laikmetīgā dizaina izstāde ciklā „Dizaina manifestācija” (06.02.–29.03.2015) un Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) izstāde „Citādāk nekā parasti. Laikmetīgais dizains un ieraduma spēks” (11.04.–14.06.2015).
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs savā izstāžu darbībā fokusējas uz dizainu un tā aktualitātēm mūsdienās, tāpēc izglītojošā darba veicēji vēlas akcentēt dizaina izglītības nozīmi vispārizglītojošajās un mākslas skolās, uzsverot konkrētās nozares iespējas un priekšrocības, kuras apzinoties un izmantojot, var uzlaboties katra personīgā dzīves kvalitāte.

Izstāde „Humanizācija” ir daļa no ekspozīciju un pasākumu cikla „Dizaina manifestācija”, kas tiek īstenots Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē Kultūras programmas ietvaros. Ekspozīcija skatītājiem rāda iedvesmojošu, vērienīgu Latvijā radītā dizaina snieguma daudzveidības un pieejamības manifestēšanas stāstu, kas atklāj tā potenciālu jebkurā nozarē un indivīda sadzīvē. Drīz pēc tam sekos nākošā dizainam veltītā izstāde – „Citādāk nekā parasti. Laikmetīgais dizains un ieraduma spēks”, kuru organizē Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa), izceļot starptautisku atzinību guvušos risinājumus dizaina jomā visā pasaulē.

Abu izstāžu laikā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skolēniem būs pieejama plaša izglītības programma, kas palīdzēs izprast dizaina nozīmi mūsdienu sadzīvē, kultūrā un mākslā. Programma ietver radošo dizaina darbnīcu „Kas ir dizains?”, izglītojošās nodarbības „Dizains tuvplānā”, mācību „Stundu muzejā” 5. klasēm „Dizains un dzīves stils”, kas ir piesaistīta VISC noteiktajiem mācību programmu paraugiem (vizuālajā mākslā, mājturībā un tehnoloģijā).

Par izglītošanās iespējām un „Humanizācijas” ekspozīciju sīkāk varēs uzzināt informatīvā skolotāju semināra laikā, bet tā apmeklētājiem būs īpašas priekšrocības pieteikt skolēnu grupas uz tām izglītojošajām nodarbībām, kurām ir ierobežots norises skaits.

Ieeja seminārā bez maksas.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pie Kristīnes Šicas, zvanot pa tālruni (+371) 67 222235 vai rakstot uz e-pastu Kristine.Sica@lnmm.lv. Piesakoties semināram, lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mācību iestādi un e-pastu.

MĒRĶAUDITORIJA:
Seminārs paredzēts vizuālās mākslas, mākslas vēstures, mājturības un tehnoloģijas stundu pasniedzējiem, pedagogiem, kā arī kulturoloģijas skolotājiem un klases audzinātājiem.

SEMINĀRA PROGRAMMA:

13.45–14.00 Dalībnieku reģistrācija
14.00–14.25 Ieskats dizaina izglītībā
Izstādes kuratore, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele pastāstīs par dizaina izpratni un vietu izglītības ainā Latvijā.
14.25–14.40 Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikls
„Dizaina manifestācija”
Izstādes kuratore, „H2E” mākslinieciskā direktore, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Ingūna Elere iepazīstinās ar cikla „Dizaina manifestācija” koncepciju, ekspozīciju un pasākumu programmas piedāvājumu.
14.40–15.00 Informācija par dizaina nodarbībām muzejā
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) izglītības programmu kuratore Liene Granovska informēs par DMDM izglītības programmu piedāvājumu izstādēs „Humanizācija” un „Citādāk nekā parasti. Laikmetīgais dizains un ieraduma spēks”:
• radošā dizaina darbnīca „Kas ir dizains?” 6.–12. klasei;
• izglītojošās nodarbības „Dizains tuvplānā” visām vecuma grupām;
• „Stundu muzejā”: „Dizains un dzīves stils” 5. klasei, izskaidrojot tēmu aktualitāti katrai konkrētai mērķauditorijas grupai.

15.00–15.15 Kafijas pauze
Iespēja uzdot jautājumus un pieteikties uz nodarbībām ar ierobežotu norises skaitu.

15.15–16.00 Izstādes „Humanizācija” apskate
Ekskursiju vada izstādes kuratores Barbara Ābele un Ingūna Elere.
Diskusijas, sarunas.