Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Liepājas muzejā atklās Mārtiņa Sīļa fotoizstādi “ Jaunliepāja- pilsēta sevī”

Redakcija
Redakcija

9. septembrī plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikviens interesents aicināts uz fotogrāfa Mārtiņa Sīļa fotoizstādes “Jaunliepāja - pilsēta sevī” atklāšanu.

Mārtiņš Sīlis skatītājiem piedāvā iespēju iepazīties ar fotogrāfiju sēriju Jaunliepāja – pilsēta sevī. Fotogrāfijas tapušas laikā no 2012.līdz 2016.gadam un ir turpinājums Jaunliepājas izpētes procesam un jau pirms diviem gadiem izrādītai video/audio izstādei „Teodora Breikša iela. Mājas. Cilvēki. Sākums.”. Izstāde ir stāsts par pilsētu pilsētā, bet, pirmkārt, par pilsētu sevī. Fotogrāfijās ir subjektīvi attēlota Jaunliepāja vai drīzāk tās pilsētas interpretācija, vizuāls kopums bez sākuma un beigām.

Katrā no mums ir kāda pilsēta. Pilsēta, kurā esam dzimuši, uzauguši, dzīvojuši vai nejauši bijuši. Iekšējo pārdzīvojumu un prieka kopums, kas veido mūsu ikviena iekšējo pilsētu, kurā ir ielas, mājas, jumti, skursteņi tieši tādi kādus jūs vēlaties redzēt, vai kādus jau esat redzējuši. Pilsēta ir katram sava - šis ir foto stāsts par pilsētu, kā to redz un jūt autors.

Jaunliepāja ir veidojusies deviņpadsmitā gadsimta otrajā pusē. Tā ir īpaša ar kompakto un lineāro plānojumu, faktiski veidojot pilsētu pilsētā. Šajā teritorijā ir vienota apbūve ar vienotu apbūves augstumu un laika datējumu. Jaunliepāja kā pilsētas daļa un tās indrustrālais rajons izveidojies līdz ar dzelzceļa būvi 19. gadsimtā, kad attīstoties Liepājai kā nozīmīgai Krievijas impērijas rūpniecības pilsētai, te tapa rūpnīcas un darbnīcas. Pateicoties metālapstrādei, Jaunliepāja burtiski kļuva par Liepājas vilcējspēku.

Mārtiņš Sīlis fotogrāfiju uztver kā mirkļa pieradināšanu, to ļaujot skatīt citiem, taču par svarīgāko tomēr uzskata mirkli, kurš jau ir pagājis. Fotografēšana izstādes autoram ir kā relaksācija, kā meditācija, kā ļaušanās saskatīt ikdienā ko vairāk!

Sākotnēja interese par fotogrāfiju radusies astoņdesmitajos, kad mājās vannas istabā ierīkotajā foto laboratorijā (tumšajā istabā) kopā ar tēvu radītas pirmās paša un tēva bildētās fotogrāfijas.
Atgriešanās pie foto notika, satiekot Vari Santu un uzsākot darbību Liepājas fotostudijā "FOTAST", piedaloties vairākās kopizstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Vācijā.

Izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma no 9. septembra līdz 2. oktobrim. Ieeja pasākumā bez maksas.