Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Maijā Valmieras teātrī pirmizrāde Blaumaņa lugai "Pazudušais dēls" 18.03.2024 10:35

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra maija, jūnija, jūlija repertuāra izrādēm. 22. maijā pirmizrādi Apaļajā zālē piedzīvos Rūdolfa Blaumaņa luga Pazudušais dēls Reiņa Suhanova režijā.

Valmieras teātra aktrisei Baibai Valantei – 70! 12.03.2024 19:52

12. martā savu 70. šūpuļa svētkus svin Valmieras teātra aktrise Baiba Valante. Viņa ir sava teātra bērns. Pēc vidusskolas beigšanas Jēkabpilī, viņai, kā pati intervijās teikusi, par visām varītēm gribējies zināt, “kā tur teātrī ir?”. Jēkabpils vidusskolas absolventi nepaņēma Teātra fakultātē, un viņa sāka strādāt par suflieri Valmieras teātrī. Kad pēc gada mēģinājusi iestāties Dailes teātra studijā, tās vadītājs Arnolds Liniņš ieteicis palikt turpat Valmierā.

Valmieras teātra viesizrādēm “Mēs, roks, sekss un PSRS” maijā papildizrāde 01.03.2024 14:17

Atzīmējot izrādes “Mēs, roks, sekss un PSRS” 100. izrādīšanas reizi, 3., 4. un 5. maijā Dailes teātra Lielajā zālē gaidāmas viesizrādes. 5. maijā plkst. 12.00 izsludināta papildizrāde. Uz skatuves kopā ar radošos ansambli būs arī grupa “Pērkons”, kuru dziesmas izrādē izskanēs vēl jo īpašāk.

Aprīlī Valmieras teātrī pirmizrāde eksistenciālai komēdijai “Tu saki?” 19.02.2024 11:48

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra aprīļa repertuāra izrādēm. 25. aprīlī pirmizrādi piedzīvos komēdija “Tu saki?” Ineses Mičules režijā. Izrādes pamatā ir Vizmas Belševicas 1979. gadā izdotā krājuma “Nelaime mājās” stāsti.

Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par Konsuelu Sent-Ekziperī 05.02.2024 14:06

2. februārī teātra Apaļajā zālē pirmizrāde dramaturģes Justīnes Kļavas radītajai lugai “Konsuela Sent-Ekziperī” Henrija Arāja režijā. Stāsts par lidotāja grāfa Antuāna Sent-Ekziperī liktenīgo sievieti Konsuelu, kura, kā uzskata, ir ierakstīta kaprīzajā un egocentriskajā Rozes tēlā Sent-Ekziperī slavenākajā darbā “Mazais princis”.

“Valmieras puikas” Valmieras teātrī – pirmizrāde martā 19.01.2024 12:26

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra marta repertuāra izrādēm. 14. martā teātra pagaidu mājvietā KURTUVE pirmizrādi piedzīvos pēc Pāvila Rozīša romāna motīviem veidotais stāsts VALMIERAS PUIKAS Jāņa Znotiņa režijā. Šis ir stāsts par cilvēkiem, kuru dzīves mainīja kāds milzīgs notikums, kas ietekmēja ne vien Valmieras un Latvijas, bet visas pasaules vēsturi.

Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par izcilo soļotāju Jāni Daliņu 07.01.2024 10:35

Jauno gadu Valmieras teātris iesāk ar pirmizrādi - 5. janvārī pie skatītājiem nonāk režisora Toma Treiņa un radošā ansambļa veidotais stāsts par latviešu soļotāju, valmierieti Jāni Daliņu, kurš 1932. gadā Losandželosā startēja kā viens no diviem Latvijas pārstāvjiem olimpiskajās spēlēs un 50 km soļošanas distancē izcīnīja sudraba medaļu. Tā bija pirmā olimpiskā medaļa, ko ieguva Latvijas sportists, startējot zem savas valsts karoga.

Valmieras teātrī februārī pirmizrādi piedzīvos stāsts par Konsuelu Sent-Ekziperī 19.12.2023 11:39

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra februāra repertuāra izrādēm. 2. februārī teātra Apaļajā zālē pirmizrāde dramaturģes Justīnes Kļavas radītajai lugai “Konsuela Sent-Ekziperī” Henrija Arāja režijā. Stāsts par lidotāja grāfa Antuāna Sent-Ekziperī liktenīgo sievieti Konsuelu.

Valmieras teātris atzīmē simtgadi un sumina aizvadītās sezonas labākos māksliniekus 02.12.2023 00:15

30. novembrī ar muzikālu uzvedumu ONE HUNDRED jeb VIENS SIMTS Valmieras teātra saime atzīmēja simtgadi, suminot arī aizvadītās sezonas labākos māksliniekus. Šogad gada aktierus noteica kolēģu balsojumā, savukārt sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu skatītāji ar savām balsīm noteica gada izrādi.

Janvārī Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par izcilo soļotāju Jāni Daliņu 20.11.2023 22:03

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra janvāra repertuāra izrādēm. 5. janvārī pirmizrādi piedzīvos režisora Toma Treiņa un radošā ansambļa veidotais stāsts “Daliņš” par latviešu soļotāju, valmierieti Jāni Daliņu, kurš 1932. gadā Losandželosā startēja kā viens no diviem Latvijas pārstāvjiem olimpiskajās spēlēs un 50 km soļošanas distancē izcīnīja sudraba medaļu. Tā bija pirmā olimpiskā medaļa, ko ieguva Latvijas sportists, startējot zem savas valsts karoga.

Gaidot simtgadi, Valmieras teātris aicina skatītājus noteikt Gada izrādi 10.11.2023 09:57

Kā katru gadu, arī šogad Valmieras teātris aicina skatītājus noteikt aizvadītās sezonas labākos māksliniekus. Šogad kopā ar mūsu galvenajiem atbalstītājiem Borisa un Ināras Teterevu fondu būs iespēja noteikt skatītājuprāt labāko aizvadītās sezonas izrādi.

Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par mātes un dēla attiecībām - “Atraitnes dēls” 27.10.2023 10:49

27. oktobrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais “Atraitnes dēls” Viestura Roziņa interpretācijā. Bez vārdiem veidotā, poētiskā izrāde caur deju un mūziku ietieksies cilvēka pašu pirmo – mātes un bērna - attiecību pieredzē.

Valmieras teātrī pirmizrāde Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” 06.10.2023 11:18

5. oktobrī pirmizrādi piedzīvoja Valmieras teātra viens no simtgades centrālajiem notikumiem – iestudējums “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā. Šī luga tiek uzskatīta par vērienīgāko, kultūrvēsturiski un filozofisko piesātinātāko un vienlaikus arī personiskāko Raiņa lugu.

Oktobrī Valmieras teātrī gaidāmas divas pirmizrādes – “Jāzeps un viņa brāļi” un “Atraitnes dēls” 04.09.2023 11:25

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra oktobra repertuāra izrādēm. Šajā mēnesī pirmizrādes piedzīvos divi Latvijas dramaturģijas klasikas iestudējumi - 5. oktobrī Raiņa traģēdija “Jāzeps un viņa brāļi” Ineses Mičules režijā, tam 27. oktobrī sekos pēc Viļa Plūdoņa poēmas motīviem iestudētais “Atraitnes dēls” Viestura Roziņa interpretācijā.

Valmieras teātris atklāj savas jaunās sezonas ieceres 25.08.2023 13:05

24. augustā Rīgā, kultūras telpā “Hanzas perons”, norisinājās Valmieras teātra rīkotā preses konference, lai iepazīstinātu plašāku publiku ar jaunās, teātra simtgades, sezonas plāniem, kā arī teātra ēkas rekonstrukcijas gaitu. Tajā piedalījās teātra direktore Evita Ašeradena un jauniestudējumos iesaistītie mākslinieki - režisore Inese Mičule, aktieri Aksels Aizkalns un Aigars Apinis.

Valmieras teātris uzsāk simtgades sezonu 04.08.2023 17:26

Ar tradicionālo kopsapulci un fotografēšanos pie Krodera ābeles, lai iemūžinātu arī teātra ēkas rekonstrukcijas progresu, tika atklāta Valmieras teātra 101. sezona. Novembrī tiks atzīmēta teātra simtgade, un tāpēc visas sezonas garumā tiks iestudēti latviešu autoru darbi, godinot gan Latvijas dramaturģijas klasiku, gan izceļot mūsdienu autoru jaundarbus. Četri nozīmīgi jauniestudējumi taps, pateicoties būtiskam Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam.

Valmieras teātris noslēdz 100. sezonu 17.06.2023 09:37

15. jūnijā ar Toma Treiņa šīs sezonas pēdējo jauniestudējumu “Kad mēs mostamies” Valmieras teātris noslēdz savu 100. sezonu. Sezona, kas daļēji pavadīta remonta apstākļos bez siltuma, ar jaunu pagaidu mājvietu Kurtuvē un jauniem būvniekiem, kuru jauda un apņēmība dod cerību, ka jau nākamvasar teātris būs pilnvērtīgi atpakaļ savās mājās Lāčplēša ielā. 101. sezonas garumā tiks svinēta teātra simtgade, kurā lielākoties iestudēs latviešu autoru darbus, tādējādi godinot Latvijas dramaturģijas klasiku, kā arī izceļot mūsdienu autoru jaundarbus.

Valmieras teātrī gaidāma pirmizrāde iestudējumam par Covid laiku – “Burbulis” 26.04.2023 13:06

28. aprīlī Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos Regnāra Vaivara radītais un iestudētais stāsts "Burbulis". Gaišuma un humora terapija pēc diviem unikālākajiem gadiem Latvijas vēsturē, ko ikviens no mums un mēs visi kopā pavadījām burbulī.

Valmieras teātris aicina piedalīties sarunā “Covid -19 kā sabiedrības spogulis, un ko tas mums iemācījis” 14.04.2023 08:59

18. aprīlī plkst. 17.00 topošajā laikmetīgās mākslas telpā "Kurtuve", kā arī tiešraidē gaidāma Valmieras teātra rīkota saruna "Covid-19 kā sabiedrības spogulis, un ko tas mums iemācījis".

Uz Valmieras teātra skatuves atdzīvojas Paolo un Frančeskas mīlasstāsts 10.04.2023 22:10

6. aprīlī Valmieras teātrī pirmizrādes svētki amerikāņu dramaturga Dona Nigro lugai “Paolo un Frančeska” Indras Rogas režijā. Leģendām apvītais mīlasstāsts jau no 13. gadsimta turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās, šajā reizē Valmieras teātrī.

Valmieras teātrī pirmizrāde iestudējumam “Sēras piestāv Elektrai” Ineses Mičules režijā 26.02.2023 09:37

Vakar, 25. februārī, Valmieras teātra jaunajā mājvietā “Kurtuve” notika pirmizrāde amerikāņu dramaturga Jūdžina O’Nīla lugai “Sēras piestāv Elektrai” Ineses Mičules režijā. Elektra ir viena no populārākajiem sengrieķu mitoloģijas tēliem. Visos darbos un to interpretācijās Elektras tēlam ir viena kopīga iezīme – vēlme atriebt sava tēva slepkavām.

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra marta repertuāra izrādēm 03.02.2023 13:29

Pieejamas biļetes uz Valmieras teātra marta repertuāra izrādēm. Izrādes Valmierā šobrīd notiek teātra pagaidu mājvietā, topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” (Rīgas iela 25a), izņemot Elmāra Seņkova iestudēto “Nelabie. Pēc Dostojevska”, kas joprojām notiek teātra ēkā, Apaļajā zālē. Turpinās aktīva viesošanās gan Rīgā, Dailes teātrī, gan dažādās pilsētās visā Latvijā.

Valmieras teātrī pirmizrāde iestudējumam “Vārds” Reiņa Suhanova režijā 17.01.2023 21:02

20. janvārī Valmieras teātra pagaidu mājvietā, topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”, gaidāmi pirmizrādes svētki pirmajai lugai, kas iestudēta uz jaunās skatuves - Juna Foses “Vārds”. Fose tiek dēvēts par norvēģu mūsdienu drāmas jauno Ibsenu un ir viens no iestudētākajiem dramaturgiem pasaulē.

Valmieras teātra janvāra repertuārā pirmizrāde Reiņa Suhanova iestudējumam “Vārds” 02.12.2022 12:55

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra janvāra repertuāra izrādēm. 20. janvārī teātra pagaidu mājvietā, topošajā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve”, gaidāma pirmizrāde norvēģu dramaturga Juna Foses lugai “Vārds” Reiņa Suhanova režijā. Izrādes, kuras tehnisku iemeslu dēļ nav iespējams pārcelt uz jaunajām telpām joprojām tiks spēlētas teātra Apaļajā zālē. Neizpaliks regulārās viesizrādes Dailes teātrī, kas janvāra mēnesī būs “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojuma “Gada izrāde” “Mēs, roks, sekss un PSRS”, kā arī “Gada mazās formas izrāde” “Kalendārs mani sauc”. Tāpat viesosimies Ādažos un pēc ilgāka pārtraukuma arī Liepājā.

Valmieras teātrī pirmizrāde iestudējumam “SIA Ģimenes romāns” 01.11.2022 09:48

4. novembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrāde iestudējumam “SIA Ģimenes romāns” Toma Treiņa režijā, kas veidots pēc Vernera Hercoga filmas “Ģimenes romāns” (Family romance, llc) motīviem. Izrāde atklāj stāstu par kādu īpatnēju uzņēmumu Japānā, kura darbības mērķis ir mazināt 21. gadsimta izplatītāko saslimšanu, kas nepazīst nedz ģeogrāfiskas robežas, nedz kultūras atšķirības – vientulību.

Izsludināts Valmieras teātra novembra repertuārs 02.10.2022 21:27

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra repertuāra izrādēm. 4. novembrī teātra Apaļajā zālē pirmizrāde iestudējuma “SIA Ģimenes romāns” Toma Treiņa režijā, kas veidots pēc Vernera Hercoga filmas “Ģimenes romāns” (Family romance, llc) motīviem. Izrāde atklāj stāstu par kādu īpatnēju uzņēmumu Japānā, kura darbības mērķis ir mazināt 21. gadsimta izplatītāko saslimšanu, kas nepazīst nedz ģeogrāfiskas robežas, nedz kultūras atšķirības – vientulību.

Izsludināts Valmieras teātra oktobra repertuārs 25.08.2022 12:53

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra oktobra repertuāra izrādēm. 6. oktobrī koncertzālē “Valmiera” pirmizrādi telpās piedzīvos Toma Treiņa iestudējums “Rinda”, kam pirmā satikšanās ar skatītājiem notika Valmieras vasaras teātra festivāla laikā, tādējādi nonākot Valmieras teātra repertuārā.

Valmieras teātris uzsāk 100. sezonu 05.08.2022 09:36

Neskatoties uz to, ka teātra ēka ārēji joprojām atgādina drupas, 3. augustā Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pie netālu esošā, režisoram Oļģertam Kroderam veltītā, mākslas objekta “Krodera ābele”, lai atklātu teātra 100., ko dažādu force major apstākļu dēļ varētu dēvēt par spītības sezonu.

Valmieras teātris noslēdz grūto, bet jaudīgo sezonu 27.06.2022 11:04

21. jūnijā Valmieras teātra kolektīvs ar iestudējumu “Es neesmu klaviernieks” noslēdza 2021./2022. gada sezonu. Teātra direktore pateicās kolektīvam par aizvadīto sezonu, kas nav bijusi viegla gan pandēmijas, gan uzsākto rekonstrukcijas darbu dēļ. Bet arī pauda bažas, ka nākamā sezona būs tikpat izaicinoša un neparedzama, jo diemžēl dažādu iemeslu dēļ būvdarbi nerit pēc plāna. Līdz ar to darbiniekiem sadzīves apstākļi sezonas sākumā vēl nebūs uzlabojušies, bet direktore pauda cerību, ka radošais pacēlums un jauda, kas iegūta šajā sezonā turpināsies un izteica apbrīnu kolektīvam par spēju būt saliedētam, disciplinētam un radošam.

Valmieras teātrī pirmizrāde drāmai, kurā nav drāmas - “Amerikāņu bizons” 06.05.2022 12:05

7. maijā pirmizrāde gaidāma Valmieras teātra šīs sezonas pēdējam jauniestudējumam. Ineses Mičules režijā tapusi amerikāņu dramaturga, rakstnieka, kinorežisora un scenārista Deivida Mameta izslavētā, līdz šim Latvijā vēl neiestudētā luga “Amerikāņu bizons”.

Aprīļa izskaņā Valmieras teātra pirmizrāde Aleksandra Ostrovska lugai “Vēlā mīla” 27.04.2022 11:10

Rekonstrukcijas laikā Valmieras teātra izrādes notiek tikai Apaļajā zālē, bet šobrīd teātris ir apdzīvojis vēl kādu skatuvi Valmierā - koncertzālē "Valmiera". Jau 28. aprīlī koncertzāles telpās gaidāma pirmizrāde Aleksandra Ostrovska lugai “Vēlā mīla” Māras Ķimeles režijā ar Māru Menniku un Rihardu Jakovelu galvenajās lomās.

Izsludinātas Valmieras teātra jūnija viesizrādes Dailes teātrī 19.04.2022 11:37

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra jūnija viesizrādēm Rīgā, Dailes teātrī. Dailes teātra Mazajā zālē būs redzami divi jaunākie un skatītāju neviltotu sajūsmu ieguvušie iestudējumi - "MĒS, ROKS, SEKSS UN PSRS" un "KALENDĀRS MANI SAUC". Savukārt uz Lielās zāles skatuves ilgi gaidītā satikšanās ģimenes drāmā "OSEDŽAS ZEME".

Valmieras teātrī pirmizrāde Andra Kalnozola debijas romānam “Kalendārs mani sauc” 13.04.2022 10:27

12. aprīlī skatuves versiju Mārtiņa Eihes režijā piedzīvos Andra Kalnozola spožais un dzīvi apliecinošais debijas romāns “Kalendārs mani sauc” teātra Apaļajā zālē.

Izsludināts Valmieras teātra maija repertuārs – pirmizrāde drāmai “Amerikāņu bizons” 01.04.2022 12:06

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra maija repertuāra izrādēm. 7. maijā pirmizrāde gaidāma amerikāņu dramaturga Deivida Mameta izslavētajai lugai “Amerikāņu bizons” Ineses Mičules režijā.

Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par leģendāro 1985. gada “Pērkons” koncertu 15.03.2022 12:05

Šodien, 15. martā pirmizrādi piedzīvos dramaturģes Ances Muižnieces, režisora Jāņa Znotiņa, scenogrāfes Pamelas Butānes kopdarbs iestudējumā jauniešiem “Mēs, roks, sekss un PSRS”, kas stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu.

Aprīlī Valmieras teātrī divas pirmizrādes 06.03.2022 10:54

Aprīlī Valmieras teātrī pirmizrāde Andra Kalnozola debijas romānam “Kalendārs mani sauc” un Aleksandra Ostrovska lugai “Vēlā mīla”. Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra aprīļa repertuāru. Šajā mēnesī gaidāmas divas pirmizrādes – 12. aprīlī skatuves versiju Mārtiņa Eihes režijā piedzīvos Andra Kalnozola spožais un dzīvi apliecinošais debijas romāns “Kalendārs mani sauc” teātra Apaļajā zālē, savukārt 28. aprīlī koncertzālē “Valmiera” Māras Ķimeles iestudējums Aleksandra Ostrovska lugai “Vēlā mīla”.

“Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?” – rituāla drāma Valmieras teātrī 22.02.2022 10:04

19. februārī savu satikšanos ar skatītājiem piedzīvoja Edvarda Olbija luga Ineses Mičules režijā “Kam bail no Virdžīnjas Vulfas?” ar Elīnu Vāni, Mārtiņu Liepu un jaunajiem aktieriem Ievu Esteri Barkāni un Krišjāni Strodu stāsta centrā.

Martā Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par leģendāro 1985. gada “Pērkons” koncertu 06.02.2022 10:47

Uzsākta Valmieras teātra marta repertuāra biļešu tirdzniecība. 15. martā pirmizrādi piedzīvos dramaturģes Ances Muižnieces, režisora Jāņa Znotiņa, scenogrāfes Pamelas Butānes kopdarbs iestudējumā jauniešiem “Mēs, roks, sekss un PSRS”, kas stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu.

Pirmā no trim Valmieras teātra janvāra pirmizrādēm - “Mans tēvs – Pīters Pens” 06.01.2022 23:49

7. janvārī, pēc ilgākas pauzes, kas pavadīta, dodoties viesizrādēs visā Latvijā, atsāksies izrādes Valmieras teātra telpās - Apaļajā zālē. Kā pirmā savu satikšanos ar skatītājiem piedzīvos jaunā režisora Henrija Arāja debija uz Valmieras teātra skatuves - pieaugšanas drāma “Mans tēvs - Pīters Pens”.

Noteikti Valmieras teātra aizvadītās sezonas gada mākslinieki 02.01.2022 10:44

Lai gan aizvadītais gads, tāpat kā gads pirms tam, bijis sarežģīts, kur pandēmijas ierobežojumiem klāt nākuši arī teātra rekonstrukcijas izaicinājumi, Valmieras teātrī darbs nav apstājies ne mirkli, un neskatoties uz grūtajiem apstākļiem, ir tapušas brīnišķīgas izrādes ar patiesi augstvērtīgiem aktierdarbiem. Šogad diemžēl izpalika ikgadējais skatītāju balsojums, jo pilnvērtīga izrāžu spēlēšana nebija iespējama, taču Valmieras teātra kolektīva iekšējais balsojums norisinājies nemainīgi. Un šī gada laureātus pie apsnigušās Krodera ābeles ar video starpniecību paziņoja Valmieras teātra direktore Evita Ašeradena un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Nākamā lapa