Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:337, Did:0, useCase: 3


Liepājas radio teātris sezonu noslēgs ar vairākiem stāstiem Liepājas aktierkursa studentu izpildījumā

Redakcija
Redakcija

Lai nezaudētu saikni ar skatītājiem, iesākoties ārkārtas situācijai valstī, aktrise Karīna Tatarinova sadarbībā ar „Rietumu radio” un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes atbalstu uzsāka jaunu projektu – Liepājas radio teātris, kas „Rietumu radio” ēterā: FM105,8 (Liepājā un tās apkārtnē) vai interneta tiešraidē mājas lapā Rietumu radio FM 105,8 – vienīgais radio... (visā Latvijā) izskan piektdienas vakaros.

Pieci raidījumi jau aizvadīti, bet sezonas noslēgumā gaidāms vēl pēdējais raidījums – piektdien, 29. maijā, plkst. 19:00 izskanēs stāsti, kurus radījuši Andris Kuprišs, Sergejs Timofejevs / tekstgrupa Orbīta. Klausītājiem tiks piedāvāti pieci stāsti: „Pirms izrādes”, „Proletāriskā terapija” „Atteikums”, „Melanholiskās slimības tipiskas lēkmes īss apraksts”, kuru autors ir A. Kuprišs, un S. Timofejeva stāsts „Kafejnīca”. Raidījumu veido režisors Dmitrijs Petrenko un LiepU aktieru kursa studenti – Kārlis Elvis Artejevs, Kintija Stūre, Artūrs Irbe, Valts Skuja, Madara Viļčuka, Kārlis Rūdolfs Ērglis, Hugo Puriņš, Madara Krživeca. D. Petrenko ne tikai veidojis šī raidījuma režiju, radījis muzikālo noformējumu, pats spēlējot klavieres, bet kopā ar studenti Agniju Dreimani ierunājis arī vienu no stāstiem.
„Šī man bija jauna pieredze – interesanta un neparasta, jo vienīgais izteiksmes līdzeklis ir skaņa. Un tas ir ļoti smalks līdzeklis – tā nedrīkst būt ilustratīva, jo tad zūd klātbūtnes efekts skatītājiem. Jā, uzskatu, ka tas ir skatītājs, ne klausītājs. Skaņai jāpalīdz rosināt skatītāja iztēli – lai izrāde norisinās nevis radio aparātā, bet iztēlē,” par darbu pie šī projekta saka D. Petrenko.

Stāstu ierakstam palīdzējuši tapt Liepājas teātra skaņu operatori Ģirts Siliņš un Milda Ziemane, kā arī Nacionāla teātra skaņu operators Gints Rutks.

Liepājas radio teātris pie klausītājiem ar jauniem stāstiem atgriezīsies jau augustā.