Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:337, Did:0, useCase: 3


Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Dž.Dž.Džilindžera iestudējums „Jaunā līgava”

Redakcija
Redakcija

Jau gada sākumā Liepājas teātrī strādāja režisors Dž.Dž.Džilindžers, veidojot iestudējumu pēc Alesandro Bariko romāna „Jaunā līgava”. Tobrīd tikšanās ar skatītājiem nebija iespējama, tāpēc pirmizrāde gaidāma 4. decembrī. Režisors pats veidojis arī skatuves versiju un nosaucis gaidāmo izrādi par neparastu stāstu 2 daļās.

Alesandro Bariko (1958) ir itāļu rakstnieks, kura darbi tulkoti un izdoti visā pasaulē. Latviešu valodā ir pieejami vairāki romāni, kuri iekarojuši lasītāju ievērību. „Jaunā līgava” latviešu valodā izdota pavisam nesen – 2019. gadā, to tulkojusi Dace Meiere.

Stāsta centrālais notikums ir Līgavas ierašanās, lai pildītu sen dotu solījumu – apprecēt Dēlu. Taču solījuma pildīšanu apgrūtina fakts, ka Dēls nav uz vietas. Arī ģimene, kuras muižā jaunā Līgava ieradusies, mērojot tālu ceļu no Argentīnas, nav informēta par to, kad Dēls atgriezīsies. Un atliek tikai gaidīt, laiku pavadot šajā savdabīgajā namā, kurā valda sava kārtība un noteikumi.

Tēmas, kuras risina varoņi, ir tikpat filozofiskas, cik saprotamas katram skatītājam. Pagātnes izvēles, kuras diktē mūsu šodienas rīcību, noslēpumi, kuri vajā mūsu brīvību, mantojumi, ar kuriem nākamajām paaudzēm tiek atdotas ne tikai lietas, bet arī bailes...

Jaunās līgavas loma izrādē uzticēta jaunajai aktrisei Madarai Kalnai, pārējās lomās – Inese Kučinska, Edgars Pujāts, Ilze Trukšāne vai Signe Dancīte, Kaspars Gods, Leons Leščinskis, Egons Dombrovskis, Edgars Ozoliņš un Karīna Tatarinova.

Režisoram iestudējumu veidot palīdzējusi plaša radošā komanda, tai skaitā komponists Andris Vilcāns, kurš radījis izrādes oriģinālmūziku, kurā viena no būtiskākajām ir Tango tēma. Izrādes vizuālo tēlu veidojis scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Marina Medvedeva, video mākslinieks Artis Dzērve un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Režisora asistente Linda Kalniņa veidojusi arī izrādes horeogrāfiju.
Šogad iestudējumu iespējams noskatīties vēl arī 5. decembrī.

Teātris atgādina, ka teātri apmeklēt klātienē iespējams tikai tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda ieejas biļete kopā ar derīgu pasi vai ID karti un Covid-19 sertifikātu. Ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Gan teātrī, gan visu izrādes laiku skatītājiem pareizi jālieto maska, nosedzot gan degunu, gan muti.