Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:148, Did:0, useCase: 3


Dailes teātra melnā komēdija “Sidraba šķidrums” piedalīsies starptautiskā festivālā Polijā

Redakcija
Redakcija

Tā kā Dailes teātra trupas klātbūtne festivālā nav iespējama, viena no jaunākajām Dailes teātra izrādēm “Sidraba šķidrums”, kas Paulas Pļavnieces režijā tapusi sadarbībā ar teātra trupu “KVADRIFRONS”, 24. oktobrī video formātā tiks izrādīta “Festiwal Prapremier” Polijā.

“Festiwal Prapremier” notiek jau kopš 2002. gada. Šogad festivāla apakšnosaukums ir “Patvērums”. Pašreizējā pandēmijas situācija veicina dziļākas pārdomas par pasaules nākotni, kas līdz šim lielākajai daļai cilvēku šķita nemainīga un pastāvīga.

Vēl septembra sākumā tika plānots, ka izrādi festivālā varēs spēlēt klātienē, taču sakarā ar Covid-19 atkārtotu uzliesmojumu Eiropā un stingrākiem ceļošanas ierobežojumiem , tika pieņemts lēmums festivālā piedalīties attālināti – video formātā. “Sidraba šķidrums” festivālā tiks izrādīts oriģinālvalodā ar titriem poļu valodā.

Teātra kritiķe Undīne Adamaite izdevumā Kultūras Diena savā recenzijā “Kas ir pirts čības?” raksta: “(..)“kauja pie kritenes” vienā cēlienā paiet vienos smieklos. To pat varētu nosaukt par labi pavadītu vakaru. (..) Drusku velkas pakaļ tāda kā neērtības sajūta. It kā būtu sēdējis ērtā klubkrēslā ielas malā, sūcis kokteili un novērojis praida gājienu. Ne nu gluži metis ar tiem sūdu maisiņiem, bet arī nevienu citu neatturējis.”

Justīnes Kļavas luga “Sidraba šķidrums” ar melnā humora, politnekorektuma un ironijas pilnu skatienu aicina pievērsties pandēmijas ēnā piemirstiem, taču ne mazāk būtiskiem jautājumiem.
Vai konservatīvo vērtību piekritēji aizmirsuši, ka dzīvo divdesmit pirmajā gadsimtā? Kā vairojas sliekas? Un visbeidzot – kas kopīgs viendzimuma pāriem un vampīriem? Šos un vēl citus jautājumus risina seši trīsdesmitgadnieki, kurus vieno ģimenes, senas draudzības vai pirmās mīlestības saites, bet šķeļ kardināli pretēji uzskati politikā. Vienā vasaras naktī, laikā no saulrieta līdz saullēktam minētā kompānija gatavojas kopīgi rīkotām kāzu svinībām, taču nenojauš, ka ilgi gaidītais un priecīgais notikums izvētīsies nežēlīgā kaujā par labāko iespējamo vērtību sistēmu.

Izrādē lomās iejūtas Toms Veličko, Inita Sondore, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, Alise Danovska, Andris Bulis, Emīls Gilučs, Ričards Murāns un Jānis Silavs.

Tuvākie datumi, kad izrāde skatāma Dailes teātra Lielajā zālē: 24. oktobrī, 1. novembrī un 5. decembrī.
Vairāk informācijas par festivālu: https://festiwalprapremier.pl