Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:425, Did:0, useCase: 3


Apgādā AVOTS izdotas grāmatas par sapņu tulkošanu un sēņošanu

Redakcija
Redakcija

Apgādā Avots izdotas jaunas grāmatas: Arvīds Aizsils. Latviešu tautas sapņu iztulkošana un Palīgs sēņotājam. 33 ēdamās sēnes, kuras jāpazīst ikvienam

Arvīds Aizsils. Latviešu tautas sapņu iztulkošana

Pirmā “Sapņu grāmata” latviski bija iznākusi jau 1867. gadā – sapņus apvij mistika, kas cilvēcei vienmēr likusies aizraujoša.

Šī grāmatiņa priecēs tautiskā mantojuma cienītājus – tā ir Latviešu folkloras krātuves faksimilizdevums, kuras oriģināls tapis 1939. gadā. Tās autors, Arvīds Aizsils, latviešu valodas un mūzikas skolotājs Lubānas ģimnāzijā, bijis aizrautīgs sapņu tulkojumu apkoptājs. Tolaik publicētās literatūras bijis nedaudz, tālab Aizsils ceļojis un vācis sapņu skaidrojumus gluži kā Dainas.

Kā viņam izdevies noskaidrot, tautas novērojumi liecina, ka tieši rīta stundās redzētie sapņi ir visnozīmīgākie un piepildās visbiežāk. Piedevām jaunā mēnesī tie būs visprecīzākie.

148. lpp, mīkstie vāki, 14x20cm

Palīgs sēņotājam. 33 ēdamās sēnes, kuras jāpazīst ikvienam

Lai gan sēņot vairums dodas tikai rudenī, mežos atrodamas ēdamās sēnes arī vēlā pavasarī un vasarā. Izdevumā sniegts katras sēnes attēls, apraksts, kas palīdzēs to atpazīt, un norāde, ja tai nepieciešama īpaša priekšapstrāde, gatavojot ēst.

Protams, ka teju ikviens pazīst gan beku, gan baraviku, gan bērzlapi, bet Latvijas daba piedāvā arī mazāk zināmo lāčpurnu, tīrumaini un ķēvpupu.

44 lpp., mīkstie vāki, 11x17cm