Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 3


Iznākusi izcilā latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata “Aplikācija par rakstnieku un laikmetu”

Redakcija
Redakcija

Apgādā "Lasītava" iznākusi latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata „Aplikācija par rakstnieku un laikmetu”. “Šajā grāmatā kā kosmosa baltajā pundurī es centīšos saspiest vienuviet sava mūža kvintesenci, atklāt savu sižetu aizmetņus, komentēt agrāk nesaprasto, bet gadu gaitā apjēgto. Apliecināt to, kam joprojām ticu, neslēpjot, ko nespēju un negribu atzīt, jo uzskatu par kļūdu. Raibo aplikāciju papildināšu ar dokumentiem, vēstulēm, citātiem, fragmentiem no saviem romāniem un laikabiedru domām par tiem. Šo grāmatu varētu saukt par ceļvedi pa rakstnieka vēl neizdzisušām pēdām.” – Zigmunds Skujiņš

“Aplikācija par rakstnieku un laikmetu” veidota kopā ar rakstnieka meitu Ingu Skujiņu. Grāmatas dizainu izstrādājis Zigmunds Lapsas. Uz vāka — Ulda Zemzara darināts siluetportrets.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Zigmunds Skujiņš (dzimis 1926. gada 25. decembrī) ir viens no izcilākajam latviešu rakstniekiem. Pazīstamāko Skujiņa darbu vidū ir romāni “Kolumba mazdēli” (1961), “Kailums” (1970), “Gulta ar zelta kāju” (1984) un “Miesas krāsas domino” (1999). Izdoti Raksti 10 sējumos (Mansards, 2005–2011) un labāko noveļu izlase “Dziļurbums laikā” (Mansards, 2016)
Skujiņa grāmatas tulkotas krievu, lietuviešu, ukraiņu, bulgāru, gruzīnu, angļu, poļu, čehu, igauņu, slovāku, ungāru, rumāņu valodās, atsevišķi stāsti publicēti arī spāņu, itāliešu, franču, vācu, somu, baltkrievu un moldāvu valodā.