Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:442, Did:0, useCase: 3


"Dienas Grāmata" jaunums - Andra Manfelde "PASAKA PAR SNIEGA KURMI"

Redakcija
Redakcija

Sniega Kurmis tumšā gadalaikā klīst svešā pilsētā. Meklējot interesantu nodarbošanos, viņš maldās kā labirintā. Kļūst aizvien skumjāk un vientulīgāk, bet piepeši sāk snigt un uzrodas “kaut kas”, kurš gan pirmajā mirklī nešķiet visai draudzīgs. Ja arī tu reizēm sajūties vientulīgi — palūkojies apkārt vērīgāk! Lai Sniega Kurmis rāda ceļu pelēkā, pelēkā pilsētā!

Izolācijas laikā pēc draugiem mēs ilgojamies tikpat spēcīgi kā tumšajos sniega mēnešos. Manai pirmajai publicētajai pasakai 2020. gada decembrī būs divdesmitā dzimšanas diena. Tieši tik daudz gadu, cik māksliniecei Annijai Drungilai. Šīs grāmatas ilustrēšana un “paplašinātās realitātes” izveidošana bija viņas diplomdarbs, absolvējot Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, un par savu veikumu Annija saņēmusi galveno balvu Latvijas Dizaina arēnas konkursā.

Kas ir “paplašinātā realitāte”? Tehniski tas ir veids, kā ilustrācijas pārtop trīsdimensiju attēlā. Praktiski — kā bērnam caur viedierīci panākt ciešāku saikni ar grāmatu (grāmatas beigās atrodama arī instrukcija, kā lietot “paplašināto realitāti”, kura atrodama: https://www.youtube.com/watch?v=X3mb15qVu34&feature=youtu.be). Šajā darbā ne tikai Sniega Kurmis atrod draugus, bet arī modernās tehnoloģijas “sadraudzējas” ar klasisko grāmatas formātu. Es ļoti priecātos, ja kāds multeņu cienītājs, aizverot Sniega Kurmi, teiktu: “Hei! Izrādās, ka grāmatas nemaz nav ne plakanas, ne garlaicīgas!”