Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 3


Kādas ir elektronisko grāmatu priekšrocības?

Redakcija
Redakcija

Elektroniskās grāmatas kļūst arvien populārākas, ne tikai pateicoties e-lasītāju ierīču izgudrošanai, bet arī tāpēc, ka daudzejādā ziņā tās ir ērtākas par tradicionālajām grāmatām. Arī nesenā ārkārtas situācijā valstī Covid-19 dēļ palīdzējusi uzplaukt lasīšanai digitālajā vidē. Salīdzinot ar grāmatām tradiconālajā formātā, e-grāmatām ir dažādas priekšrocības, un šoreiz par dažām no tām.

Lielāks naudas ietaupījums
Grāmatas elektroniskajā formātā ir lētākas nekā tās, kas ir mums tik ierastajā papīra formā. Protams, arī e-grāmatu veidošanā tiek ieguldīts nozīmīgs darbs, lai grāmatu padarītu digitāli lasāmu, tomēr zemāka cena veidojas no tā, ka grāmata netiek iespiesta izdevniecībā un netiek patērēts papīrs, līdz ar to e-grāmata ir ne tikai lētāks, bet arī ekoloģiskāks variants. E-grāmatas arī tiek lejuplādētas digitāli, līdz ar to cenā netiek iekļautas transporta izmaksas, kas rodas vedot grāmatas no tipogrāfijas uz veikaliem. Tomēr jāņem vērā, ka e-grāmatu ērtākai lasīšanai vajadzīgs arī e-grāmatu lasītājs.

Virtuālajā vidē var atrast dažādus veikalus, kas tirgo grāmatas internetā gan papīra formātā, gan elektroniskajā formātā, tāpat ir iespēja iegādāties audiogrāmatas.

Ir pieejamas arī e-grāmatas bez maksas
E-grāmatu lasīšanai ir atrodamas daudz dažādas aplikācijas, kas piedāvā grāmatas elektroniski iegādāties par naudu, tomēr daļa aplikāciju piedāvā arī lejuplādēt grāmatas bez maksas, atliek vien izvēlēties savai gaumei tīkamāko. Protams, bezmaksas grāmatām izvēle nav tik liela kā maksas grāmatām, tomēr tā ir brīnišķīga iespēja lasīt grāmatas bez liekiem izdevumiem arī digitāli.

E-grāmatu var viegli visur paņemt līdzi
Elektronisko grāmatu lielākā priekšrocība attiecībā pret parastajām grāmatām ir tāda, ka vēlamo lasāmvielu var ērti paņemt līdzi uz jebkuru vietu, gan dodoties ceļojumā vai kādā garākā pārbraucienā, nav jāsatraucas, ka grāmata, ko vēlas izlasīt, jāatstāj mājās, jo tā neietilps somā izmēra dēļ, vai vienkārši ir pārāk smaga. Protams, ka nevienam negribas sev stiept līdzi lieku smagumu, vai arī grāmata gribot negribot jāatstāj mājās, lai atbrīvotu koferī vietu kādai svarīgākai lietai. Toties ar e-grāmatu šādas problēmas izpalīdz un līdzi var paņemt kaut 10 grāmatas.
Mūsdienās vairs nav nepieciešams iegādāties atsevišķu e-lasītāju

Iespējams, ka pašos e-grāmatu pirmsākumos cilvēki izvairījās no to iegādes tikai tāpēc, ka lasīšanai bija nepieciešams iegādāties atsevišķu e-grāmatu lasītāju. Un tas pat liekas saprotami, jo pati ierīce daudziem lasītmīļiem finansiāli nebija sasniedzama. Laika gaitā tehnoloģijas ir attīstījušās tik tālu, ka jebkuram ir iespējams grāmatas pārlapot elektroniski, jo lielākā daļa ikdienā izmantojomo ierīču piedāvā speciālas aplikācijas, kas ļauj lasīt grāmatas vai žurnālus ne tikai datorā, bet arī savā viedtālrunī vai planšetdatorā. Daudzas no šīm aplikācijām pieejamas bez maksas. Daļai aplikāciju arī ir jau gatava bibliotēka, no kuras savā ierīcē var lejupielādēt grāmatu. Tomēr pirms iegādāties grāmatu elektroniskā formātā, vajadzētu izvērtēt, vai tiešām lasīšana šādā veidā būs ērtāka par drukātas grāmatas lasīšanu.

Latviešu valodā izdod arvien vairāk un vairāk e-grāmatu
Šobrīd latviešu valodā iznāk arvien vairāk un vairāk grāmatu digitālajā formātā, tas atvieglo e-grāmatu lasīšanu tiem cilvēkiem, kuri nepārzina angļu, krievu vai kādu citu valodu. Pēdējo 10 gadu laikā e-grāmatu izdevniecība strauji attīstījusies arī Latvijā, un ,nu, jau grāmatas digitāli piedāvā lasīt arī bibliotēkas.

Tūlītēja pieejamība
Iegādājoties grāmatas versiju drukātājā variantā, tā vispirms jāatnes mājas no veikala, vai, pasūtot internetā, jāsagaida piegāde, kas atšķirīgās vietās ir pāris dienas līdz pāris nedēļas. Savukārt elektronisko grāmatu var sākt lasīt jau dažu sekunžu laikā pēc tās iegādes, kaut nakts vidū, viss atkarīgs vienīgi no lejupielādes ātruma.
Plaša grāmatu izvēle pieejama interneta veikalā 220.lv, šeit. Ienāciet un izvēlieties!