Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


“Dzelmē” – spraigs romāns par Latvijas dzelmju noslēpumiem

Redakcija
Redakcija

Tikko iznākušais Mikus Ozoliņa romāns “Dzelmē” ir neparasts, un kā izrādās, ļoti aktuāls darbs. Aizsācies ar lēni izbaudāmu veiksmīga vīrieša rītu, romāna sižets strauji uzņem apgriezienus, no attiecību drāmas pārtopot par mūsdienīgu politisku spriedzes romānu. Tajā darbojas gan latviešu studenti un NATO karavīri, gan specdienesti no Krievijas, vieni – mēģinot izglābt Rīgu un tās iedzīvotājus no bojāejas, otri – kavējot un sabotējot.

Bijušais inženieris Armands savā motorjahtā vizinās pa Daugavu un nejauši ar enkuru aizķer kādu sen dzelmē noguldītu objektu… Valmierā, Vidzemes augstskolā, studenti kārto ieskaiti, demonstrējot pašu izgudrotas jaunas tehnoloģijas… Bet Rīgā jaunu uzdevumu saņem Igors, agrākais PSRS specdienesta kaujinieks. Ir sākušies notikumi, kuri var izraisīt globālu katastrofu – un tikai dažiem zināms, kā no tās izvairīties.

“Bijušos nekad nepameta sajūta, ka viņi joprojām ir kā guļošie aģenti, kas var gadiem ilgi gaidīt pavēles. Šādu cilvēku, kas tika dislocēti dažādās bijušajās padomju okupētajās teritorijās, bija daudz. Viņi dzīvoja Latvijā, citās Baltijas valstīs, Polijā, Ukrainā, Moldovā, Ungārijā, kā arī citur. Nereti šie cilvēki bija iefiltrējušies arī Rietumu valstīs – Itālijā, Francijā, Vācijā, Anglijā un ASV. Nevarētu teikt, ka šie ļaudis aktīvi darbojās Krievijas labā, taču laiku pa laikam atklātie spiegu skandāli tomēr liecināja par pretējo,” sacīts romānā. Lielvaras aģenti joprojām cenšas savervēt arvien jaunus paklausīgus un noderīgus cilvēkus. Taču arī “bijušie” Latvijas neatkarības gadus ir dzīvojuši dažādi, un, iespējams, ne visi vēl joprojām ir lojāli lielvarai, kura viņus apmācījusi. Likmes ir augstas, notikumi spraigi un varoņi interesanti. Rakstniekam izdevies katru no iesaistītajiem atainot kā personību, kas ir vēl viens pluss šim romānam.

Grāmatas autors Mikus Ozoliņš ir inženieris. Jau kopš bērnības viņu interesē tehnika un piedzīvojumu grāmatas. Autors uzskata, ka pārsteidzošā zemūdens pasaule joprojām nav kārtīgi izpētīta un ūdenstilpju dzīles glabā daudz noslēpumu un vēstures liecību, kuras gaida savus atklājējus. “Dzelmē” ir Mikus Ozoliņa debijas romāns.

Pieejama arī e-grāmata.