Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Latvijas Mākslinieku savienības virtuālā vizuālās mākslas izstāde “Mākslas dienas 2020. Covid-19”

Redakcija
Redakcija

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) aicina profesionālus māksliniekus, mākslas augstskolu studentus un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņus piedalīties virtuālajā vizuālās mākslas izstādē “Mākslas dienas 2020. Covid-19”.

Mākslas dienas, ierastie pavasara un radošuma svētki, 2020. gadā ierodas laikā, kad “Apokalipses” jātnieka izskatā darbojas Covid-19 pandēmija, izjaucot iepriekš radītos plānus un ieceres pasaules valstu un cilvēku likteņos. Mākslu jomā šis laiks raksturojas ar skatītājiem slēgtiem muzejiem, izstāžu zālēm, teātriem un atceltiem kultūras pasākumiem. Jātnieks jāj, atstājot “kultūrdārziņā” postažu. Cietusi ir arī kultūras pakalpojumu nozare, kas strādā, apgūstot un realizējot finansējumu daudzveidīgos publiskajos projektos. Privātās kultūras organizācijas nav aprīkotas ar finanšu “drošības spilvenu”, atšķirībā no valsts un pašvaldību kultūras institūcijām. Šobrīd par izdzīvošanu cīnās pēdējā desmitgadē koptā kultūras nozare, kas pastāvēja un izdzīvoja “no projekta uz projektu”.

Tomēr mākslinieki rada darbus, atsaucoties savam radošajam aicinājumam un sekojot sirdsbalsij. Motivēt radošajam procesam, aizskart kreatīvās stīgas var notikumi, kas risinās pasaulē, mediju ziņu virpuļi, darba pienākums vai citi pastāvošās modes, cilvēka, dabas dotie impulsi. Tā ir tikai radīšanas čaula – motīvs un patvērums. Iekarsēta dvēseles kvēlsvece iedarbina to mehānismu, kas nav pasaulīgajā varā – mākslas darba tapšanu. To var kavēt, ietekmēt, arī prognozēt pēc analoģijām, tomēr rezultāts ir brīnums.

Mākslinieki ir radījuši mākslas darbus visādos laikos, arī personīgi dramatiskos dzīves brīžos, tāpēc LMS aicina LMS biedrus, profesionālus māksliniekus, mākslas augstskolu studentus un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņus izteikt savu profesionālo viedokli LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē “Mākslas dienas 2020. Covid-19”, kas šogad norisināsies virtuālā formātā, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas. Mākslinieki ir aicināti piedalīties virtuālajā izstādē, iesniedzot savu vizuālās mākslas darbu attēlus. Vairāk informācijas par izstādi un pieteikuma anketa pieejami Latvijas Mākslinieku savienības mājas lapā AKTUALITĀTES Izstādei var pieteikties līdz š.g. 19. aprīlim.

Latvijas Mākslinieku savienības virtuālā vizuālās mākslas izstāde “Mākslas dienas 2020. Covid-19” būs apskatāma no 20.04. - 31.05.2020. mājaslapā Mākslas dienas 2020. COVID - 19 | LATVIJAS... un tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietnē Facebook.

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība.