Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:11, Did:0, useCase: 3


Kritēriji, kuri jāņem vērā, pērkot rudens un ziemas apavus bērniem

Redakcija
Redakcija

Kad pāriet kancelejas preču plauktu „slaucīšanas” bums pirms jaunā mācību gada, nesteidziet aizvērt maciņus. Visticamāk var nākties atjaunināt arī atvases drēbju un apavu rezerves. Kad laiks strauji kļūst vēsāks, par sandalēm varam aizmirst. Bet vieglie, nesildošie un no mitruma nepasargājošie pavasara zābaki, kurus visticamāk vēl šodien nēsā Jūsu bērns, ātri var kļūt nepiemēroti. „Uz viļņa” – rudens zābaki bērniem, bet atkarībā no nepastāvīgajiem laika apstākļiem un tā, kā bērns reaģē uz zemāku temperatūru, pavisam drīz no skapja var nākties vilkt ārā (vai varbūt – iegādāties) arī ziemas zābakus.

Apavu izmērs

Izmērs – jautājums, kas raisa visvairāk bažu ne vienam vien pircējam, kuram aktuāla ir apavu bērniem pirkšana internetā. Vispirms tādēļ, ka bērna kāja, īpaši noteiktos vecuma posmos, aug ļoti ātri. Nav pārliecības, ka iegādātos apavus izdosies sekmīgi nēsāt visu sezonu. Daudz nostāstu dzirdēts par to, kā vecāki pa pusei nopietni vai pa jokam sūdzas, ka zābaki, kuri vēl derēja piektdien, pirmdien jau kļuvuši… par maziem. Protams, šis fakts nekādā gadījumā nenozīmē, ka taupības nolūkos var pirkt lētākus, apšaubāmas kvalitātes apavus (tāpat taču no tiem izaugs!). Kvalitatīvi apavi garantē bērnam komfortu ne tikai valkāšanas brīdī, bet arī ietekmē pēdas formas pareizu veidošanos un kāju vispārējo veselību.

Pieredzējuši vecāki zina, ka nevar akli pirkt vienkārši par vienu izmēru lielākus apavus nekā pirms tam bijušie. Apavu izmērs var atšķirties atkarībā no ražotāja. Ja bērnam nepieciešami ziemas zābaki, ieteicams mērīt nevis pliku bērna pēdu, bet ar uzvilktu siltāku zeķi (tādu, kādas parasti velkat savai atvasei). Ziemas zābakiem jābūt apmēram par 0,8-1,2 cm lielākiem nekā izmērītais pēdas garums. Līdzīgs noteikums ir spēkā arī tad, kad pērkat rudens zābakus.

Lai cik liels būtu kārdinājums pirkt apavus, vienkārši sakot, „izaugšanai”, nepadodieties tam. Bērnam nebūs ērti staigāt ar apaviem, kas ir stipri par lielu, bet ja runā par mazākiem bērniem, tad tas palielina arī traumu iespējamību.

Galvenie kritēriji rudens un ziemas apavu izvēlē

Vēsajam gada laikam – rudenim un ziemai, paredzētajiem bērnu apaviem jābūt ne tikai ērtiem un stilīgiem, bet arī jāatbilst citiem kritērijiem, kas garantē maksimālu komfortu jebkādos laika apstākļos.

Ziemas un rudens apaviem ir jābūt ūdensnoturīgiem, jo mitruma šajā gadalaikā tiešām netrūkst. Samirkušas, bet vēlāk arī nosalušas kājas – taisnākais ceļš uz saaukstēšanos. Protams, pat kvalitatīvi apavi var „pievilt”, ja bērns rudens vai ziemas apavos ilgu laiku bradā pa peļķēm. Tam ir paredzēti speciāli gumijas zābaki bērniem, kurus dēvē arī par botēm. Saprotams, ka atšķirībā no pavasarim vai vasarai paredzētajām botēm, rudens/ziemas lietus zābakiem ir jābūt ar siltinājumu.

Rudens, bet īpaši ziemas apaviem, ir jābūt viegliem, taču tiem ir jāgarantē maksimāls siltums. Ziemas „Columbia“ apavi bērniem efektīvi pasargā kājas no aukstuma, pat ja sals sasniedz -32°C. Stulma vidū un pie potītēm ir siksniņas, ar kurām regulē zābaka piekļaušanos kājai, tā pasargājot no sniega iekļūšanas zābakā.

Sniegs, lietus un stiprs sals – galvenie iemesli, kuru dēļ pēc auksta laika iestāšanās pie traumatologu kabinetu durvīm stiepjas garākas pacientu rindas nekā parasti. Aicinājumus staigāt lēnāk un uzmanīgāk bērni bieži vien vienkārši nesadzird. Tādēļ neslīdoša zole, kas garantē efektīvu saķeri ar jebkādu virsmu – vēl viena prasība, kurai būtu jāatbilst bērnu ziemas apaviem.

Ja gribat būt droši, ka izvēlējāties visfunkcionālākos bērnu apavus rudenim vai ziemai, rekomendējam šī tirgus līderu produkciju. Mūsu jau pieminētie „Columbia“ vai „Crocs“ apavi bērniem – izvēle, kas pārsniegs pat visprasīgāko pircēju gaidas.