Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:11, Did:0, useCase: 3


Kā tīrīt zeltu mājas apstākļos?

Redakcija
Redakcija

Kā tīrīt zeltu mājas apstākļos?
Foto: Given.lv


Zelta juvelierizstrādājumi ir katras rotu lādītes neatņemama sastāvdaļa, mūžīgā vērtība un nemirstīga klasika. Tiesa, ar laiku zelts var kļūt nespodrs vai pat mainīt krāsu, autentisko mirdzumu aizsedzot dažādu netīrumu kārtai. Bet ir labas ziņas – tas ir salīdzinoši viegli tīrāms, jo tas neoksidējas un nereaģē ar ūdeni. Kā tīrīt zeltu mājas apstākļos un kā pagarināt rotu mūžu? Uzzini turpinājumā!

Zelta tīrīšana mājas apstākļos

Lai nospodrinātu zelta rotaslietas bez iestrādātiem dārgakmeņiem, būs nepieciešams vien:

silts ūdens;
trauku mazgāšanas līdzeklis;
zobu birste ar mīkstiem sariņiem;
mīksta, sausa drāniņa.

Siltā ūdenī izšķīdini pāris pilienus trauku mazgājamā līdzekļa un iegremdē šķīdumā zelta rotas uz apmēram 5 minūtēm, lai atmiekšķētu netīrumus. Mazākas rotas, piemēram, auskarus un to ķepiņas, ir vērts pirms tam ielikt smalkākā sietiņā, lai izvairītos no riska tām iekrist izlietnes notekā.

Kad pagājušas 5 minūtes, paskalo rotas pa ziepjūdenī, tad izņem ārā un izklāj uz mīkstas drāniņas. Paņem zobu birsti ar mīkstiem sariņiem un rūpīgi iztīri katru spraudziņu, iedobīti un savienojumu, lai atbrīvotos no tur iespiedušajiem netīrumiem.
Tad rotaslietas noskalo zem tekoša ūdens, mazās rotas pirms tam ieliekot sietiņā, un visbeidzot – nosusini tās ar mīkstu drāniņu.

Kā tīrīt zelta rotaslietas ar iestrādātiem dārgakmeņiem?

Zelta rotu ar iestrādātiem dārgakmeņiem tīrīšana ir tik pat elementāra, cik vienkāršas zelta ķēdītes tīrīšana. Vienīgā atšķirība – trauku mazgājamā līdzekļa un ūdens šķīdumā parastā krāna ūdens vietā izmanto gāzētu ūdeni. Laboratorijas testos ir pierādīts, ka karbonizācija (ogļskābās gāzes klātbūtne) palīdz efektīvāk atmiekšķēt netīrumus, kas saķērušies dārgakmeņu stiprinājumos un uz šķautnēm.

Tāpat kā iepriekš – rotas 5 minūtes izmērcē gāzētā ūdenī kopā ar trauku mazgājamo līdzekli, tad nopucē ar zobu birsti ar mīkstiem sariņiem, noskalo zem tekoša ūdens un nosusini ar mīkstu drāniņu.

Šis paņēmiens, kā tīrīt zeltu, ir īpaši labi piemērots cietajiem, blīvajiem dārgakmeņiem, piemēram, briljantiem, safīram, rubīnam, smaragdam.

Foto: Given.lv

Kā pagarināt rotu mūžu?

Lai juvelierizstrādājumi kalpotu ilgi un kvalitatīvi, nepieciešams tos ne tikai pareizi kopt, bet arī pareizi valkāt, kas ļaus tiem ilgāk palikt tīriem un mirdzošiem, kā arī priecēt Tavas acis.

Lai pagarinātu rotu mūžu, ir jāņem vērā daži noteikumi:

noņem gredzenus, kad “izmanto rokas”, piemēram, mazgājot rokas vai ejot dušā, iesmērējot rokas ar krēmu vai izmantojot jebkuru citu roku vai ķermeņa kopšanas līdzekli, uzkopjot mājokli, mazgājot traukus, gatavojot ēst u.tml.;

smaržas uzsmidzini PIRMS kakla rotu, auskaru un rokassprādžu likšanas;

noņem rotaslietas pirms peldēšanās – hlors un sālsūdens var tās sabojāt;

nopulē rotas ar mīkstu drāniņu pēc KATRAS valkāšanas reizes, lai notīrītu ķermeņa eļļas un smaržas;

nes rotaslietas uz “tehnisko apskati” pie sertificēta juveliera, lai pārliecinātos, ka dārgakmeņi un to stiprinājumi ir labā stāvoklī, un vajadzības gadījumā stiprinājumus atjaunotu, lai negadās kādā brīdī attapties, ka ir pazudis viens no iestrādātajiem briljantiem.

Ja šajā rakstā aprakstītie veidi, kā tīrīt zeltu, tomēr nespēj atgriezt Tavu mīļāko rotaslietu mirdzumu un eleganto izskatu, iespējams, ir laiks pateikt tām paldies par kopā pavadīto laiku un laist tās pelnītā atpūtā, iegādājoties jaunas rotas.

Juvelierizstrādājumu veikals internetā Given.lv piedāvā iegādāties zelta rotaslietas plašā klāstā, kas katrai dienai piešķirs svētku sajūtu. Ienāc un izvēlies savējo!