Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:211, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Garšaugi un garšvielas, to nozīme ēdiena gatavošanā 28.11.2022 14:32

Dažādu tautu kulinārijā, lai piešķirtu ēdieniem un dzērieniem jaunas garšas īpašības, jau no seniem laikiem tiek izmantoti dažādi garšaugi un garšvielas. To izmantošana ēdieniem, kas pagatavoti no vieniem un tiem pašiem produktiem, piešķir dažādas garšas un aromātus, bet dažreiz arī ārstnieciskas īpašības. Mūsdienās par garšvielām tiek uzskatīti arī tādi produkti kā sāls, cukurs un etiķis, kaut gan pareizāk tos būtu dēvēt par pārtikas piedevām, kas ēdienam piešķir skābu, sāļu, saldu vai rūgtu garšu. Turpretī dabīgās garšvielas (garšaugi) ēdiena garšu neizmaina, bet gan to papildina.

Leposimies ar savu latviešu virtuvi un senajām mājturības tradīcijām! 29.06.2022 09:15

Apgāda Zvaigzne ABC izdotajā sērijā “Latvijas kulinārais mantojums” apkopota latviešu kulinārijas māksla no pagājušā gadsimta sākuma, kas joprojām ir svarīga arī mūsu kultūras sastāvdaļa.
Visās sērijas grāmatās tiek saglabāts sulīgais, vecmodīgais valodas stils. Patīkams un noderīgs sīkums – katrā grāmatā ielikta grāmatzīme ar tilpuma un masas attiecībām un senajās pavārgrāmatās minētajām mērvienībām.

Savvaļas augi un ogas tavā virtuvē – ierosme jaunām receptēm 23.05.2021 22:27

Jau ilgus gadus viens no maniem lielākajiem vaļaspriekiem ir ēst gatavošana un visdažādākie eksperimenti virtuvē, radot aizvien jaunas un interesantas receptes. Pēdējā laikā esmu sākusi nopietni piedomāt pie veselīga uztura, kā rezultātā izpētīts ne mazums nopietnu materiālu par šo tēmu un radušās īpašas receptes, kurās krietni biežāk, nekā agrāk, parādās dažādi savvaļas augi. To skaitā arī tādi, ko lielākā daļa cilvēku uzskata par vienkāršām nezālēm, nemaz nenojaušot ne par šo augu vērtību, ne fantastiskajām garšas niansēm. Tāpēc jo lielāks bija prieks, kad manās rokās nonāca izdevniecības J.LV. grāmata "Savvaļas augi un ogas manā virtuvē". Īsta vērtība katram, kurš vēlas dzīvot interesanti un ēst veselīgi!

Rūdolfa Blaumaņa tēva Matīsa Blaumaņa receptes 18.05.2020 14:23

Ikviens latvietis zina Rūdolfa Blaumaņa vārdu. Viņa grāmatas lasa gan lieli, gan mazi. Taču šoreiz stāsts vairāk būs par Rūdolfa Blaumaņa tēvu Matīsu Blaumani, kas savulaik bijis izcils muižas pavārs un ne mazāk cienījams sava amata meistars, kā viņa dēls. Diemžēl Matīsa Blaumaņa recepšu piezīmēs ielūkoties nav iespējams, jo līdz mūsdienām tās vienkārši nav saglabājušās, taču tēva meistarība, izdoma un gaume attēlota Rūdolfa Blaumaņa literārajos darbos.

Grilēti ēdieni 03.09.2017 20:53

Uz oglēm ēdiens ticis apstrādāts jau izsenis – tā ir viena no senākajām gatavošanas metodēm pasaulē.

Apgāds “Jumava” laidis klajā otro Sarmītes Bokas sastādīto grāmatu “Konditora Cukurbeķera receptes” 16.01.2017 19:37

Apgāds “Jumava” laidis klajā otro Sarmītes Bokas sastādīto grāmatu par konditoru, meistaru, cukurbeķeri – Aleksandru Dabri “Konditora Cukurbeķera receptes”.

Ance Anna Šternberga turpina iedvesmot 02.12.2016 13:17

Ance Anna Šternberga turpina iedvesmot, izdodot jau trešo grāmatu “Topi Vesels” sērijā.

Grāmata “Topi vesels ar mājas ēdienu” ir loģisks turpinājums Ances Annas Šternbergas darbībai. Ieguvusi izglītību naturopātijā Londonā, autore savas zināšanas nodod un liek lietā tepat Latvijā. Jaunajā grāmatā Ance dalās veselīgās receptēs, vairojot izpratni par produktiem, ko liekam šķīvī.

Izdevniecība Avots piedāvā grāmatu steidzīgajām kārumniecēm: “Konditorejas izstrādājumi bez cepšanas” 14.11.2016 13:41

Šajā izdevumā apkopotas receptes gan saldu, gan sāļu konditorejas izstrādājumu meistarošanai. Tas ietaupa ne vien laiku, bet arī trauksmaino gaidīšanu plīts priekšā, bažas par pareizo temperatūru un citām ar cepšanu saistītajām likstām.

Superēdiens katrai dienai! 08.11.2016 22:22

7. novembrī, klātesot divām Džeimija Olivera aizsāktās kustības Food Revolution vēstnesēm Latvijā – kopā ar dzīvesbiedru Tomu Grēviņu radītā daudzpusīgā bloga ViensplusViens.lv autorei Laurai Grēviņai (kuru pavadīja ne vien dzīvesbiedrs, bet arī jaunākais dēls Edvīns) un dzīvesstila bloga HappyWhispers.lv autorei Līgai Andžānei –, tika atvērta jaunākā pasaulslavenā britu pavāra un ēdināšanas entuziasta Džeimija Olivera grāmata “Katru dienu superēdiens”.

Izdevniecības "Avots" grāmatu jaunums: ceļvedis olīvu pasaulē 06.04.2016 01:00

Šis koncentrētais ceļvedis olīvu pasaulē aplūko dažādas olīvu šķirnes un produktus, ko no tām var pagatavot, kā arī to, kādas ir olīveļļas ieguves metodes un kā atšķiras galaprodukts. Vai zini, kā top olīvu pasta vai kā atsvaidzināt viesību galdu, pasniedzot aromatizētas olīvas?

Iznākusi “Topi vesels. Pavārgrāmata” – par ēdiena nozīmi cilvēka ikdienā 16.12.2015 16:46

Naturopāte un uztura terapeite Ance Anna Šternberga ir viena no aktīvākajām veselīga un dabīga dzīves veida popularizētājām Latvijā. Viņas grāmata “Topi vesels” ir daudzus motivējusi pievērst lielāku rūpību ikdienas maltītēm. Tagad klajā laista autores otrā grāmata “Topi vesels. Pavārgrāmata” ar receptēm veselīgai ikdienai.

“Kūkas” – grāmata par virtuves baleta pirmo balerīnu 11.11.2015 13:37

Katram ēdienam ir noteikta loma, un kūka virtuves baletā ir pirmā balerīna. Izdevniecība “White Book” izdevusi grāmatu “Kūkas”, kurā iekļautas tepat Latvijā, tautā iemīļotā recepšu portāla Bonappetit.lv virtuvē tapušas receptes.

White Book iznākusi jauna pavārgrāmata “Cāļa gaļas ēdieni” 05.11.2015 13:22

Lai gan baltā putna gaļa tiek uzskatīta par vienu no veselīgākajiem dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktiem, to apvij dažādi mīti un stāsti, kas spēj iedvest bailes pat pārliecinātiem gaļēdājiem. Vai tiešām putnu audzētāji tos baro ar hormoniem un antibiotikām? Šo un vēl daudzus mītu skaidrojumus atradīsiet pavārgrāmatā “Cāļa gaļas ēdieni”.

Dita Lase raksta grāmatas veģetāriešiem par ēšanu, nevis gavēšanu 28.10.2015 13:32

Laikā, kad veģetārisms un vegānisms bieži tiek asociēts ar diētisku un vēlmes ierobežojošu paradumu, veģetāra uztura skolas “Vegus” vadītāja Dita Lase uzrakstījusi pavārgrāmatu, kas pierāda pretējo – viņas “Veģetārēšana” pilnīgi noteikti ir domāta sevis palutināšanai un katra maltītes kumosa izbaudīšanai.

Ietaupām kopā ar Džeimiju Oliveru! 19.05.2015 12:54

Jau grāmatas ievadā populārais un atraktīvais britu pavārs Džeimijs Olivers atklāj jaunā izdevuma būtību: šī grāmata domāta cilvēkiem, kas vēlas ēst gardi, bet vienlaikus izdot iespējami maz naudas. Dž. Olivers saka: “Pasaulē vislabāko ēdienu receptes nāk no sabiedrības slāņiem, kas atradušies grūtos finansiālos apstākļos, un ir tikai viens priekšnosacījums, lai arī jūs varētu ēst garšīgi, veselīgi un lēti, – jums jāiemācās gatavot pašiem!”

500 sulas un smūziji 02.04.2015 23:07

500 sulas un smūziji ir labākais vitamīnu dzērienu recepšu krājums. Ja jūs uzturā par maz lietojat svaigus dārzeņus un augļus, tad sulas, smūziji (tagad gan iegājies tos dēvēt par smūtijiem) un kokteiļi ir veids, kā nodrošināt organismu ar nepieciešamajām uzturvielām un izbaudīt saldu, aromātisku augļu, dārzeņu un garšaugu svaigumu.

500 ēdieni vegāniem 02.04.2015 23:02

500 ēdieni vegāniem ir lielisks jauns recepšu apkopojums cilvēkiem, kuri uzturā nelieto dzīvnieku izcelsmes produktus. Grāmata noderēs daudzās ikdienas situācijās – gatavojot brokastis, klājot galdu sātīgām ģimenes pusdienām, taisot ēdienu līdzņemšanai piknikā vai cepot saldus našķus.

500 sacepumi un sautējumi 02.04.2015 22:51

500 sacepumi un sautējumi ir tik plašs un lielisks garšīgu, sātīgu un veselīgu ēdienu recepšu krājums, ka, tā idejas realizējot virtuvē, jūsu maltīte būs neaizmirstama. Sacepumi un sautējumi ir ļoti iecienīts “viss vienā” ēdiens – tie ir ātri un viegli pagatavojami, un arī to sastāvdaļas var samērā brīvi variēt.

Recepšu grāmatas veselīgam dzīvesveidam “Sulu bārs” un “Salātu bārs” 27.03.2015 12:17

“Jāņa Rozes apgāds” klajā laidis ilustrētas recepšu grāmatas “Sulu bārs” un “Salātu bārs”. Tās noderēs visiem, kas meklē ierosmi veselīgākam dzīvesveidam – bagātīgo recepšu klāstu papildina vērtīgi padomi gatavošanai un iedvesmojošas fotogrāfijas. Ir īstais laiks ļauties sulīgiem eksperimentiem, stiprināt veselību un atjaunot organisma enerģijas rezerves pēc ziemas!

Iedvesmojoša grāmata ikvienam, kam ir mamma un plīts! 02.12.2014 11:57

Elizabetes Gilbertas (“Ēd, lūdzies, mīli” autores) dzimtā ir daudz talantīgu sieviešu – izrādās, stāstnieces un gatavotājas talants populārajai rakstniecei ir ielikts jau gēnos. Tālajā 1947. gadā Elizabetes Gilbertas vecvecmāmiņa Mārgareta Jārdlija Potere sarakstījusi apjomīgu un vēl joprojām noderīgu, drīzāk pat jāsaka – īsti mūsdienīgu pavārgrāmatu. Tās nosaukums ir “Mājās pie pavarda”, un, mazmazmeitas izvilkta no aizmirstības putekļiem, tā uzsākusi uzvaras gājienu visā pasaulē. Latviski grāmata izdota Apgādā Zvaigzne ABC.

Zommers. Mūsdienu latviskā virtuve 05.11.2014 12:15

Jau pavisam drīz latvieši iedvesmu ēst gatavošanā varēs smelties recepšu grāmatā, kuras autors ir viens no izcilākajiem pašmāju šī amata meistariem – restorāna “Kaļķu vārti” šefpavārs, raidījuma “Mūsdienu Latvijas garša” 3. sezonas uzvarētājs un LTV1 raidījuma “Ciemiņš virtuvē” galvenā persona Raimonds Zommers. Grāmatu “Zommers. Mūsdienu latviskā virtuve” klajā laidīs izdevniecība “White Book”. Grāmatā iekļauts recepšu tulkojums angļu valodā.

Kūku ābece. Mācāmies cept soli pa solim 30.10.2014 13:36

Ķiršu un biezpiena šnites, bezē kūka ar persikiem, ābolu strūdele vai citronu eklēri – to visu spēj pagatavot tikai profesionāļi? Gluži aplam! Arī iesācējiem tas ir pa spēkam.

Dikāna receptes 28.10.2014 01:23

Dikāna diēta (jeb gaļēdāju diēta, kā to mēdz dēvēt) ir ļoti efektīvs novājēšanas veids, kuru atzīst un izmanto visā pasaulē. Dr. Pjērs Dikāns, metodes radītājs, tās izstrādāšanai veltījis ilgus gadus – un panākumi ir acīmredzami! Ievērojot šo diētu, no liekā svara iespējams atbrīvoties uz visiem laikiem!

Grāmatu plauktos nonāk jauna „IEVAS pavārgrāmata” 12.09.2014 13:07

Atzīmējot jubileju, žurnāls IEVA saviem lasītājiem sarūpējis dāvanu – jauno “Ievas pavārgrāmatu”, kurā apkopotas SANTAS žurnālistes un IEVAS ēdienu autores Lauras Dumberes 50 labākās, lasītāju iecienītākās receptes. Vedot lasītājus cauri četriem garšīgiem, baudpilniem gadalaikiem, “Ievas pavārgrāmata” piedāvā uzkodas, salātus, pamatēdienus un desertus gan ikdienai, gan lieliem un maziem svētkiem.

Gatavosim soli pa solim 15.08.2014 22:35

Vai jums patīk gatavot un garšīgi paēst? Vai dodat priekšroku veselīgam uzturam? Vai vēlaties dažādot savu ēdienkarti un iemācīties jaunas receptes? Tad jums noteikti noderēs izdevniecībā Madris izdotā grāmata "Gatavosim soli pa solim", kurā apkopotas vairāk kā 100 receptes un labākie gatavošanas paņēmieni gan iesācējiem, gan arī visiem tiem, kam patīk gatavot.

Ķirbis. Mazā pavārgrāmata 06.08.2014 19:54

Ķirbji virtuvē iegūst arvien vairāk draugu. Šo kulta dārzeni, kurā ir daudz vitamīnu, bet maz kaloriju, var izmantot ļoti dažādi. Šajā oriģināli veidotajā grāmatā, kas izdota Apgādā Zvaigzne ABC, apkopotas lieliskākās ķirbju ēdienu receptes. Ikviens ķirbju fans te atradīs savai gaumei piemērotāko - aukstu vai siltu, pikantu vai saldu ēdienu receptes.

Grāmata, kurā izskaidroti pareizas ēšanas pamati un diētu kļūdas 03.07.2014 17:36

Dr. med. Džoela Fūrmana grāmata “Ēst, lai dzīvotu” ir padziļinātas izpratnes veicinošs materiāls par ēšanas paradumiem, to ietekmi uz katra cilvēka veselību un mūža ilgumu. Grāmatu klajā gatavojas laist izdevniecība “White Book”.

Jauna Džeimija Olivera grāmata 17.06.2014 14:06

Tikko veikalu plauktos nonākusi ilgi gaidītā Džeimija Olivera grāmata “15 minūtes virtuvē”. Pavāru šova zvaigzne, atraktīvais un interesantais Džeimijs Olivers prot gan lieliski gatavot un pasniegt ēdienu, gan dažādos veidos izklaidēt publiku, vienlaikus liekot arī aizdomāties: kas tad ir tas, ko mēs ēdam, un cik tas ir veselīgi.

500 ātras maltītes 08.06.2014 16:36

Ja jums trūkst laika un iedvesmas, ielūkojieties šajā Apgāda Zvaigzne ABC pavārgrāmatā "500 ātras maltītes". Tajā atradīsiet 500 jaunas un neparastas receptes ēdieniem, ko var pagatavot 30 minūtēs vai pat ātrāk. Grāmatā dotas arī veģetāru ēdienu receptes un norādes, kā pagatavot maltīti ar pazeminātu tauku saturu. Jūs atklāsiet sabalansēta uztura noslēpumus.

500 kūkas un deserti 08.06.2014 12:03

Lai cik garda būtu maltīte, tā nav īsti pilnīga, ja to nenoslēdz izcils deserts. Deserti ir dažādi, taču viens tiem ir kopīgs – tikai retais spēj pretoties to gardajam vilinājumam.

500 receptes zivju ēdienu pagatavošanai 31.03.2014 01:35

Šajā pavasarī Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā lielisku pavārgrāmatu „Zivju ēdieni”, kurā apkopotas vairāk nekā 500 klasiskas un mūsdienīgas receptes.

111 kūkas no 1 mīklas 27.01.2014 12:29

Vai varat iedomāties, ka no vienas mīklas iespējams pagatavot veselas 111 gardas kūkas un kēksus? Tik tiešām- burvīgas plātsmaizes, gardas augļu kūkas, kārdinoši kēksiņi, neatvairāmi mafini un bagātīgas tortes– 1tā visa pamatā tikai viena mīkla, no kuras jūs varēsiet pagatavot visdažādākos konditorejas brīnumus. Kā tas iespējams? Pamatmīkla tiek variēta ar papildu sastāvdaļām, neparastiem putukrējuma vai krēma pildījumiem, ar augļiem, ogām, riekstiem vai mandelēm, tādēļ visas 111 receptēs aprakstītās kūkas garšas ziņā ir ļoti atšķirīgas un daudzveidīgas.

Lielā saldumu grāmata 03.11.2013 14:35

Vai vēlaties pārsteigt savus viesus ar saldumiem, kas garšo un izskatās kā profesionāļa meistardarbs? Varbūt esat nolēmis sāk jaunu dzīvi un atvērt konfekšu ražotni savā virtuvē? Vienalga, vai jums jau ir pieredze konfekšu gatavošanā un jūs tikai vēlaties atrast jaunas idejas un iedvesmu vai arī esat iesācējs un meklējat saprotami izskaidrotas konfekšu gatavošanas receptes, Lielajā saldumu grāmatā, ko izdevis Apgāds Zvaigzne ABC, noteikti atradīsiet daudz interesanta.

Zen makrobiotika atjauno prāta un miesas harmoniju 11.10.2013 17:45

Makrobiotika ir pareiza uztura pamatprincips dzenbudistu klosteros. Šī pieeja ir 5000 gadus sena un rāda ceļu uz laimi caur veselību. Makrobiotikas principus ir sludinājuši jau tādi lielie skolotāji kā Laodzi, Suņdzi, Konfūcijs, Buda un Indijas medicīnas zinātnes radītāji.

Cepsim gardas smalkmaizītes, kūkas, pīrādziņus... 14.09.2013 10:17

Tase karstas smaržīgas kafijas vai tējas un svaigi cepta maizīte brokastīs, protams, nav darba dienas prioritāte, taču svētdienas rīta noskaņai piederīga gan. Negaidīsim svētkus, lai iepriecinātu savus mīļos ar siltu kārdinoši smaržojošu pašceptu kārumu, bet ļausimies mirkļa vilinājumam, un, ticiet man, jūs gaida jauka un omulīga brīvdiena vai svētku brīdis.

Taču pirms kaut ko sākt cept, jāzina, kādi produkti un kā lietojami konditorejas izstrādājumu pagatavošanai. Citādi var nākties vilties. Lai tā nenotiktu, lūk jums viss nepieciešamais.

Zaļo kokteiļu revolūcija 07.09.2013 12:19

Visiem – arī tiem, kuri nevēlas pilnībā pāriet uz svaigu uzturu, – zaļie kokteiļi ir lieliska iespēja bagātināt ēdienkarti, novērst daudzas hroniskas slimības, vairot enerģiju un dzīvesprieku.

Sava tēva meita- vairāk nekā pavārgrāmata 29.08.2013 23:52

Aktrises Gvinetas Paltrovas recepšu un dzīvesstila grāmata “Sava tēva meita” ir atklāta, sirsnīga un praktiska. Tā ir vairāk nekā pavārgrāmata- Gvineta Paltrova atklāj lasītājiem gan savas ģimenes recepšu knifiņus, gan savu dzīves labsajūtas formulu.

Pavārs Lauris aleksejevs par grāmatu saka: "“Grāmatas galvenā vērtība – viss ir vienkārši un viegli pagatavojams. Gvineta īpaši iecienījusi pastas ēdienus, jūras veltes, dārzeņus un, protams, zaļumus. Reizēm kāda recepte radoši jāpārveido, lai pielāgotu vietējam produktu piedāvājumam.
Vīrieši, ja gribat katru dienu mājās baudīt kādu kulināru brīnumu, uzdāviniet šo grāmatu savām mīļotajām – lai smeļas iedvesmu no Gvinetas!”

Mazā Parīzes virtuve 12.08.2013 11:27

Kāda tad ir tā izslavētā un izsmalcinātā franču virtuve? Izrādās, īsts franču ēdiens nav tikai tas, ko var nogaršot dārgos restorānos, – ar Reičelas Kū palīdzību jūs arī savā mājas virtuvē varat ienest nedaudz Francijas!

Dažādu picu receptes 05.06.2013 13:42

Ir daudz iemeslu, kāpēc izvēlēties pagatavot picu mājas apstākļos, pat ja jums kaimiņos ir picērija vai ātrās ēdināšanas restorāns. Pirmkārt, pagatavot picu ir pārsteidzoši vienkārši, un šis process sagādā daudz jautrības – īpaši bērniem patiks palīdzēt mīcīt mīklu un uzklāt pildījumu.

Kūkas un pīrāgi- vairāk nekā 55 kārdinošas un vienkāršas RECEPTES 04.06.2013 17:54

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi jauna Karlas Bardi un Reičelas Leinas grāmata "Kūkas un pīrāgi". Krāšņi ilustrētajā un inetersanti noformētajā grāmatā ir apkopotas lieliskas receptes un vērtīgi padomi, kā pagatavot kūkas vai pīrāga pamatni, pildījumu un dekorējumu. Attēlos ir redzamas gatavās kūkas un pīrāgi to īstajā lielumā.

Nākamā lapa