Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Rīgā pasniegta gada balva kultūrā “Baltais zvirbulis”

Redakcija
Redakcija

Neskatoties uz īpaši sarežģītiem apstākļiem kultūras jomā, arī pandēmijas laikā tika atrastas formas, kā īstenot kultūras procesu un nodrošināt tā pieejamību iedzīvotājiem. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) pasniedzis gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis”, pateicoties par darbu un radošu ieguldījumu kultūras nozares cilvēkiem. Balvas jau otro gadu tiek pasniegtas attālināti un tas fiksēts video formātā, kurā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar daudziem nozīmīgiem aizvadītā gada kultūras notikumiem un personībām. Video materiāls no 31. maija būs pieejams RD IKSD tīmekļa vietnē un sociālo tīklu kontos

“Šī balva ir mūsu iespēja pateikt paldies un sumināt tos kultūras nozares profesionāļus, kuri spējuši arī pandēmijas laikā šajā jomā pašaizliedzīgi darboties, meklēt jaunas, neierastas formas un līdztekus tam pārsteigt skatītāju, klausītāju, lasītāju, ikvienu kultūras baudītāju ar augstvērtīgi īstenotiem projektiem, inovatīviem notikumiem un tradīciju uzturošiem meklējumiem. Prieks, ka Rīga var lepoties ar tik radošām kultūras jomas personībām”, sveicot balvas ieguvējus, saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” šogad balvu saņem divi laureāti - VEF Kultūras pils projektu koordinatore Ilona Orleja par ilgstošu profesionālo ieguldījumu darbā ar VEF Kultūras pils amatiermākslas kolektīviem un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas klavierspēles nodaļas vadītāja Ingrīda Reinholde par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu mūzikas pedagoģijas jomā.

Balvu nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras un kultūrizglītības iestādes darbinieks” saņem Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils “Ziemeļblāzma” direktora vietnieks mākslinieciskajos jautājumos Kārlis Anitens par inovatīviem un radošiem risinājumiem kultūras projektu īstenošanā Rīgas pašvaldības kultūras iestādēs 2020. gadā - pandēmijas laikā. „Balto zvirbuli” iegūst Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenā eksperte bibliotēku jomā Aiga Balode par nozīmīgu ieguldījumu Rīgas Centrālās bibliotēkas virtuālo pakalpojumu uzlabošanā un attīstībā, kā arī Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas direktors Artūrs Cingujevs par aktīvu darbību radošo projektu veiksmīgā īstenošanā Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Savukārt nominācijā “Amatiermākslas kolektīva vadītājs” balva tiek pasniegta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu kora “Kamēr…” mākslinieciskajam vadītājam Aivim Greteram par mākslinieciski augstvērtīgu jaunradi un radoši veiksmīgu jauniešu kora “Kamēr…” 30. jubilejas sezonas koncertdarbību.

“Baltais zvirbulis” nominācijā “Sadarbības projekts un sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” aizceļojis pie vairākiem laureātiem. Par radošu ieguldījumu un sadarbību Rīgas pilsētvides projektu īstenošanā - pastaigas-spēles “Vecrīgas eksperts”, lielformāta komiksa “Imanta mostas” un pilsētas Ziemassvētku vizuālās identitātes izveidē balva pasniegta māksliniecei Lotei Vilmai Vītiņai. Par veiksmīgu un inovatīvu projekta - performances “Pret traģisko sienu / Against the Tragic Wall” īstenošanu izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” balvu saņem mākslinieku tandēms - Artūrs Virtmanis un Daniela Vētra. Šajā nominācijā balva piešķirta arī Latvijas Nacionālā arhīva direktorei Mārai Sprūdžai par vērienīgu un kultūrvēsturiski nozīmīgu izstāžu projektu – Latvijas simtgadi noslēdzošās izstādes “Ir Latvija. Ir Latvija brīva” un Andreja Holcmaņa 100. jubilejas izstādes “Tornis” realizāciju Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Iluzionisti Dace un Enriko Pecolli balvu saņem par ieguldījumu un uzdrīkstēšanos kultūras daudzveidību veicinoša projekta īstenošanā - Iluzionisma teātra un muzeja “Mystero” izveidē un atklāšanā 2020. gadā.

Balvu “Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz jau no 2004. gada, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.