Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Izstādes "CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē" ietvaros notiks radošās darbnīcas un lekcijas

Redakcija
Redakcija

Izstādes "CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē" ietvaros notiks radošās darbnīcas un lekcijas
Foto: Didzis Grodzs

Līdz 18. martam Latvijas valsts simtgades ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) ir skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kuras ietvaros notiks divas izglītojošas lekcijas un četras radošās darbnīcas.

Izglītojošo lekciju un radošo darbnīcu programma:
15.02. plkst. 14.00 "Grafikas darbnīca" kopā ar mākslinieci Elīnu Eleri (apmeklējums bez iepriekšējās pieteikšanās)
17.02. plkst. 11.00 un plkst. 14.00 "Pamodini tautumeitu" bērnu programmas nodarbība
23.02. plkst. 14.00 "Auduma mitoloģija" folkloristes Janīnas Kursītes lekcija (apmeklējums bez iepriekšējās pieteikšanās)
10.03. plkst. 11.00 un plkst. 14.00 "Pamodini tautumeitu" bērnu programmas nodarbība
15.03. plkst. 17.00 tikšanās ar māksliniekiem, Rolanda Brieža projekta īsfilmas pirmizrāde un izstādes kataloga prezentācija (apmeklējums bez iepriekšējās pieteikšanās)
17.03. plkst. 11.00 un plkst. 14.00 "Pamodini tautumeitu" bērnu programmas nodarbība

"Latvijas valsts 100 gadu jubilejai par godu Cilme izstādes ietvaros piedāvāju Grafikas Darbnīcas dalībniekiem uz ceļojošās grafikas preses nodrukāt Cukurgailīti. Dalībnieki var arī izveidot savu nelielas formas klišeju un nodrukāt personisku apsveikumu Latvijai," stāsta māksliniece Elīna Elere, kuras vadībā interesenti aicināti izmēģināt roku grafikas tehnikās

Auduma vērtīgo semantisko nozīmi latviešu valodā, tā simbolisko nozīmi kultūrā un latviešu dzīvesziņā atainos folkloristes, LU profesores lekcija “Auduma mitoloģija”. “Vilna, vērpšana, aušana - kā tā iešifrēta mīklās, tai skaitā erotiskajās. Ko par visu to un vēl vērpjamo ratiņu, stellēm saka tautasdziesmas. Kā ieģērbjamas akmens bābas. Drānas kā cilvēka otrā āda. Latviešu segu un apģērbu iemīļotās krāsas un raksti. Par Zilā kalna Martas, pēdējā latviešu partizāna Jāņa Pīnupa apģērba un sieviešu lakatiņu semantiku," lekcijas tematu ieskicē folkloriste, LU profesore Janīna Kursīte.

Izstādes ietvaros notiks “Rīgas mākslas telpa” jaunizveidotās bērnu programmas “Piloti” izglītojošas nodarbības “Pamodini tautumeitu”, kas paredzētas pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Nodarbības notiks sestdienās - 17. februārī, 10. martā un 17. martā. Nodarbības notiks divām vecuma grupām – plkst. 11.00 gaidīsim bērnus vecuma grupā no 5 līdz 7 gadiem, savukārt plkst. 14.00 aicinām bērnus no 7 līdz 9 gadiem. Katrā no nodarbībām paredzēta iepazīšanās ar izstādi “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē”, sarunas ar bērniem par mākslu un māksliniekiem, kā arī īpašas dāvanas sagatavošana Latvijas valsts simtgades svinībām. Nodarbībās vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pirms tām lūdzam pieteikt dalībnieku pa tālruni +37167026726 vai sūtot informāciju elektroniski ar bērna vārdu, vēlamo pasākuma datumu un laiku uz e-pastu makslastelpa@riga.lv. Katra nodarbība ilgs līdz divām stundām. Dalības maksa ir EUR 7.00, kur iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli un darba apģērbs.

Izstādē “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” var aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem. Ekspozīcijā līdzās jau zināmiem un jaunradītiem mākslas objektiem varēs iepazīties ar interesantākajiem interneta aptaujas “Kāds ir latvietis?” rezultātiem, kuros atspoguļojas latvieša pašnovērtējums, atklājot gan stereotipizētu, gan nesaudzīgi tiešu skatījumu.

Izstādē piedalās mākslinieki: Agnese Bule, Aigars Bikše, Aija Baumane, Andra Gulbe, Anete Agneta Krišjanova, Anna Aizsilniece, Anna Rubene-Zīdere, Arvīds Endziņš seniors un Arvīds Endziņš juniors, Baiba Osīte, Baiba Vaivade, Barbara Ābele, Daina Dagnija, Dārta Stafecka, Diāna Janušone, Diāna Potapova un Sandra Agrita Greivule, Elīna Elere, Elīna Ģibiete, Elīna Veilande-Apine, Hardijs Lediņš, Ieva Krūmiņa, Ilze Kupča, Ingūna Levša, Jana Purmale, Jānis Bankovičs, Jānis Murovskis, Kristaps Andersons, Kristaps Ģelzis, Kristaps Priede, Līga Ķempe, Līga Mergina, Līga Sakse, Lilita Bauģe, Maija Puncule, Maija Rozenfelde, Mareks Kolāts, Marta Ģibiete, Mārtiņš un Laura Veļas, Olga Antipenko, Raitis Hrolovičs, Rasma Pušpure, Reinis Bērziņš, Rita Ļegčiļina-Broka, Roberts Rūrāns, Rolands Briedis, Rolands Krutovs, Rūdolfs Matīss Trops, Ūna Laukmane, Velga Vītola un Vitolds Kucins.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”. Izstādes kuratore – Elīna Ģibiete. Izstādes vizuālā identitāte – Mareks Hofmanis, izstādes scenogrāfija – Kristians Brekte. Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai-100” atbalstu.

Izstādes darba laiks: 11.00–18.00
Pirmdienās slēgts

BIĻEŠU CENAS
Ieejas biļete 5,00 EUR
Skolēniem, studentiem (uzrādot apliecinošu dokumentu) 2,50 EUR
Senioriem (uzrādot apliecinošu dokumentu) 3,00 EUR
Ieejas biļete izglītojošo pasākumu laikā ar 50% atlaidi no biļetes cena
Dalības maksa programmas “Piloti” nodarbībām 7 EUR