Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 3


Video: “Tumsa” publicē jaunu dziesmu un video “Nemiera kaijas”

Redakcija
Redakcija
Grupa “Tumsa” turpina darbu pie rudenī gaidāmā studijas albuma, kurš, grupas raibajā vēsturē, jau būs septītais un šonedēļ publicē jaunāko veikumu, dziesmu “Nemiera kaijas”. Dziesmas autori ir grupas “Tumsa” dibinātājs un kopš 1991.gada arī nemainīgs šī kolektīva basģitārists Jānis Daugalis un grupas jaunais solists Jānis Dreimanis, kurš savulaik dziedājis grupās “Veitu nav” un “Dawn town”.

Grupa “Tumsa” dibināta 1991. gada 4. janvārī. Tad Jānim Daugalim vēl bija tikai 13 gadu. Sākās ar to, ka Jānis sava bērnības drauga Mārtiņa dzimšanas dienā, piedāvā dibināt grupu citam bērnības draugam Gintam Jurķim. Sākotnējā doma bijusi spēlēt “Depeche mode” stilā, jo abi ir šīs grupas fani. Tai pašā pasākumā piedāvājums tiek izteikts abu kopējam draugam Raimondam Drozdam, kurš arī piekrīt, un grupa “Tumsa” ir tapusi. Vēlāk grupai pievienojas ģitārists Krists Brūvers. Pirmajā sastāvā muzicē Jānis Daugalis (balss), Gints Jurķis (bungas), Raimonds Drozda (bass), Krists Brūvers (ģitāra). Pirmā uzstāšanās “Mēs Liepājai – 93”. Turpmākajos gados grupa piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas. No 1994. gada līdz savai pāragrai aiziešanai 2011.gadā grupas solists ir Mārtiņš Freimanis. Tas ir grupas lielāko panākumu un radošo veiksmju laiks. Neilgi pēc Mārtiņa došanās mūžībā, solista vietu ieņem dziedātājs Valters Frīdenbergs, kurš tāpat kā Mārtiņš, pēc smagas slimības, dodas mūžībā 2018. gadā.

Tuvākie koncerti: 17. maijā Rīgā, Tallinas ielas kvartāla koncertvietā “Angārs”, kopā ar grupu “Linga”; 6. jūlijā Šlokenbekas muižā pasākumā “Jaudīgi ar savējiem”, kopā ar grupām “Dakota”, “Linga” un “Opus Pro”; 13.jūlijā Siguldā un 10.augustā Aizputē.
Vērtējums: