Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:365, Did:0, useCase: 3


Foto: Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejas svinības Mazajā Mežotnes pilī

Redakcija
Redakcija
Pagājušajā piektdienā, 11.martā, Mazajā Mežotnes pilī notika Pētera Vaska fonda un biedrības "Mazā Mežotnes pils" rīkotās izcilā latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejas svinības. Vakara gaitā izskanēja īpašs koncertiestudējums, kurā piedalījās LNO soliste Evija Martinsone un pianiste Agnese Egliņa, klausītājiem piedāvājot E. Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Edvarda Grīga un citu komponistu solodziesmas, kas skanējušas J.Rozentāla dzīves laikā un ko izpildījusi viņa dzīvesbiedre - somu operdīva Ellija Forseli. Tāpat pilī bija iekārtota improvizēta Mākslinieka darbnīca, kurā mākslinieks un profesors Roberts Muzis, kurš bija iejuties Jaņa Rozentāla lomā, gleznoja savas kundzes Ellijas Forseli jeb Evijas Martinsones portretu.

"Manuprāt, šajā koncertā lieliski savienojās mūzika un māksla - lietas, kas jau kļuvušas par labu Mazās Mežotnes pils tradīciju un zīmolu," pēc pasākuma pauda pils īpašniece Regīna Deičmane, uzsverot: "Esmu ļoti pateicīga abām māksliniecēm, radošās grupas cilvēkiem un tiem klausītājiem, kas uz pasākumu bija ieradušies Rozentāla laika tērpos. Tie bija īsti svētki!" R.Deičmane arī norāda, ka šis koncerts ieskandināja Mazās Mežotnes pils šīs vasaras koncertsezonu, kas sāksies 13. maijā.