Izsludināta darbu iesniegšanu 2018. gada konkursam “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”
Līdz šī gada 31. janvārim mākslinieki aicināti iesniegt savus darbus, lai pieteiktos dalībai konkursam “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Darbi iesniedzami Rīgas Sv. Pētera baznīcā, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Tiek gaidīti glezniecības darbi eļļas, akvareļa, temperas, akrila vai pasteļa gleznojuma tehnikā. Viens autors drīkst iesniegt ne vairāk kā trīs darbus un iesniegtais gleznojums nedrīkst būt tapis senāk kā trīs gadus atpakaļ.
Nolikums par pieteikšanos konkursa izstādei šeit
Darbu iesniedzēji tiek lūgti ņemt vērā to, ka izstāde ir ceļojoša un pieņemtie darbi pavasarī tiks eksponēti Rīgas Sv. Pētera baznīcā, vasarā tie dosies uz Bausku, bet rudenī darbus varēs apskatīt Preiļos un Rēzeknē.
Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu, un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, un māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli, 2015. gadā ierosināja un iedibināja Jāzepa Pīgožņa balvas piešķiršanu par labāko darbu Latvijas ainavu glezniecībā, lai veicinātu mākslinieku interesi atveidot Latvijas dabu un izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi mūsdienu mākslā.
2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte, 2017. gadā - mākslinieks Aldis Kļaviņš no Liepājas par 2016. gadā tapušo darbu "Jūra pēc saulrieta".
“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” galvenās balvas pretendenti tiks paziņoti izstādes atklāšanā Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2018. gada 19. martā, tās ieguvējs taps zināms rudenī, izstādes atklāšanā Preiļos.
Māksliniece Ieva Pīgozne saka: “Latvijā ainavas žanrā strādā daudzi un ļoti dažādi mākslinieki, taču izstādēs visus autorus vienojošais kods ir mīlestība uz savu zemi, kuru katrs atklāj caur savu skatu prizmu un ar saviem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem. Tādēļ skatītājiem vienmēr ir interesanti, un izstādes apmeklējums ļauj saslēgties ar skaistāko un pozitīvāko no tā, ko darbu autori ieraudzījuši Latvijas ainavā”.