Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Ukrainas mākslinieku izstāde “Mēs uzvarēsim! Переможемо!”

Redakcija
Redakcija

Š.g. 1. septembrī noslēgsies Ukrainas mākslinieku grupas “TIGOIS project” izstāde “Mēs uzvarēsim! Переможемо!”, kas apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijas izstāžu telpās “Prezidentu zāle” un “Dāvidovas-Medenes darbnīca”, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas priekšlaukumā pret Uzvaras bulvāri.

Izstādē “Mēs uzvarēsim! Переможемо!” ir eksponēti darbi, kurus radījusi Ukrainas mākslinieku grupa “TIGOIS project”, kuras sastāvā ir tēlnieki: Illja Trofimčuks (grupas vadītājs), Serhijs Kraveckis, Antons Dvoržaks, Mukola Jurčaks, Danilo Turijs, Romans Turijs, Ruslans Jakovets un gleznotājs Vasils Stepanovs. Izstādē ir apskatāma 60 darbu kolekcija, kuru veido tēlniecības darbi metālā un gleznas.

Ukrainas tēlnieku grupas “TIGOIS project” metālā veidoto darbu izstāde LMS galerijā ir inscenēta, uzsverot atšķirību tēlnieciskajā uzbūvē un formveidē un iedalot darbus divās tēlaini metaforiska vēstījuma grupās: “Nežēlības altāris un nāves eņģelis” un “Pretestība”. Darbu formveidē patapināti kristīgās baznīcas kulta priekšmetu motīvi - monstrances, svečturi, bet darbu radīšanā izmantoti arī kara laikā rastie priekšmeti - lielgabala šāviņu metāla čaulas. Skulptūras izgatavotas metālā, izmantojot metināšanas tehniku kā formas un tās tekstūras bagātinošu paņēmienu, piemēram, darbā “Mariupoles feja” (autors Danilo Turijs). Otrā ekspozīcijas skulptūru grupā ir apvienoti tēlnieku darbi, kas ir veidoti, izmantojot estetizētas, ģeometriskas telpiskās formas: sešstūra prizmas, krustus, cilindrus, apļus.

Izstādes “Mēs uzvarēsim! Переможемо!” veidošanā piedalījusies mākslinieku grupa “TIGOIS project”, brīvprātīgo kustība, biedrība “UA&LV”, Latvijas Mākslinieku savienība, organizācijas “Support Azov Latvia”, “Support Azov Ukraine”, Ukrainas uzņēmums “Nova Poshta”, mūziķe un kuratore Inese Zagorska.

LMS galerijas darba laiks: P.-Sv. no plkst. 12.00-18.00.
Ceturtdien, 31. septembrī, projekta “Riga Last Thursdays” ietvaros LMS galerijas darba laiks būs līdz plkst. 22.00.