Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Izstāde “INSPEKCIJA” Latvijas Arhitektūras muzejā

Redakcija
Redakcija

Izstāde “INSPEKCIJA” Latvijas Arhitektūras muzejā
Ēku komplekss “Trīs brāļi” Vecrīgā – Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes mītnesvieta

2018. gada 1. novembrī Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Latvijas Arhitektūras muzejā atklāj izstādi “INSPEKCIJA”. Tā veltīta Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes, kas iepriekš bija zināma kā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, trīsdesmit gadu darbam.

1988. gada 30. septembrī – laikā, kad Latvijas sabiedrībā auga neatkarības centieni, – tika izveidota Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, iestāde, kas trīsdesmit gadus ir veikusi kultūras mantojuma apzināšanu, izpēti, valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu uzskaiti un kontroli.

Kultūras vērtību saimnieki, arhitekti, vēsturnieki, plānotāji, būvnieki, amatnieki ikdienā valsts atbildīgās kultūras pieminekļu aizsardzības institūcijas nosaukumu nereti saīsina, apzīmējot to tikai ar vienu vārdu – INSPEKCIJA. Šī iestāde un tās darbinieki darba entuziasmu ir pārņēmuši no iepriekšējo paaudžu speciālistiem, kultūras mantojuma aizsardzībā ieguldījuši enerģiju un pat profesionālu apsēstību, dažkārt iestāde bijusi neērta ātru peļņu kārojošiem uzņēmējiem, arī dažiem politiķiem.

Izstāde “INSPEKCIJA” ir veltīta kultūras pieminekļu aizsardzības nozares atbildīgās institūcijas pastāvēšanas trīsdesmit gadiem un nepretendē uz visaptverošu vēstures izklāstu, bet tikai uz atsevišķiem laikmetu raksturojošiem akcentiem. Kultūras pieminekļu aizsardzībā neeksistē absolūtā patiesība vai vienīgais pareizais risinājums. Lai virzītos uz priekšu, jāapzinās notikušais – veiksmes, ieguvumi, grūtības, arī zaudējumi, cēloņi un sakarības. Uzsākot nākamo desmitgadi, mantojuma sargātājiem ir iespēja iegūt atbalsta punktu pagātnē, censties prognozēt un nenokavēt nepieciešamās pārmaiņas un ar jaunu enerģiju turpināt pārkārtot nozari mūsdienu straujās attīstības diktētiem izaicinājumiem.

Tālr. 67220779 / Arhitekturas Muzejs
Darba laiks: Pirmdienās 9:00–18:00, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās 9:00–17:00, piektdienās 9:00–16:00. Sestdienās, svētdienās slēgts.

Ieeja bezmaksas.
Muzejs atrodas viduslaiku dzīvojamā ēkā Mazajā Pils ielā 19, vienā no t.s. “Trijiem brāļiem”.