Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


ES ESMU! Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu portretu izstāde

Redakcija
Redakcija

28. janvārī plkst.17.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta iela 12–9, tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu portretu izstāde ES ESMU!

Izstāde ir veltījums māksliniekam viņa 150. dzimšanas dienā.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu portretu izstāde ir veidota ar mērķi popularizēt izcilā latviešu gleznotāja, Latvijas profesionālās mākslas pamatlicēja - Jaņa Rozentāla būtisko ieguldījumu portreta žanrā, kā arī apliecināt JRRMV skolas vēsturiskās saknes un tradīcijas, kam par pamatu ir izsenis koptas klasiskās vērtības vizuāli plastiskajā mākslā, akcentējot jaunu dimensiju ienākšanu mākslas izglītības tradīcijā.

Ekspozīcijā ir iekļauti JRRMV bijušo un esošo audzēkņu pastāvīgi radīti zīmējumi - portreti un pašportreti. Tie ir viena no skolas pamata mācību priekšmeta „ Zīmēšana” mācību uzdevuma risinājumiem. Zīmējumu tehnikas ir dažādas, tās JRRMV audzēkņi varēja pielietot pēc savas brīvas izvēles. Galvenais uzdevums bija sevis vai sava laikabiedra portretējums, radot indivīdam atbilstošu raksturojumu ar vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem. Zīmējumi ir gan cilvēka portreta ilgtermiņa studijas, gan ātras skices un uzmetumi.

Izstādes kuratores: JRRMV zīmēšanas skolotājas Madara Gulbis un Ināra Garklāva.
Izstādes atbalstītāji: Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonds, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs.

Izstāde būs apskatāma līdz 30. aprīlim.
Muzeja darba laiki:
T., C., Pt., S., Sv. 11.00 – 18.00.

Ieejas maksa:
Muzeja ekspozīcijas un izstādes apmeklējums izglītojamiem, studentiem, pensionāriem – 1,00EUR;
Muzeja ekspozīcijas un izstādes apmeklējums pārējiem apmeklētājiem – 2,00EUR;
Ģimenes biļete- 3,00EUR;

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola ir vienīgā mākslas vidusskola Latvijā, kur augstā līmenī var apgūt akadēmiskās zīmēšanas un gleznošanas pamatus, kā arī tēlniecību, fotografēšanu, datorgrafiku, animāciju, video mākslu, interneta mājaslapu dizainu un citus ar laikmetīgo mākslu saistītus priekšmetus.
2016. gadā Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai aprit 70 gadi ar Jaņa Rozentāla vārdu
.