Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


No 16. novembra atsākas LNMM publiskā darbība epidemioloģiski drošajā režīmā

Redakcija
Redakcija

Saskaņā ar valdības jaunākajiem lēmumiem no 2021. gada 16. novembra apmeklētājiem durvis ver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības – LNMM galvenā ēka, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī no 17. novembra ekspozīcija Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”.

LAIPNI LŪDZAM DROŠAJĀ VIDĒ!

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī un valdības pieņemto drošības pasākumu kopumu Latvijas muzejos ir noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības – pakalpojumi tiek sniegti tikai drošajā jeb “zaļajā” vidē*.

Epidemioloģiski droša vide ir tāda vide, kurā gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem, obligāta prasība ir uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 vīrusa pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

KO REDZĒT

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (LNMM / Jaņa Rozentāla laukumā 1) līdz 2. janvārim ir atvērta Rīgas mākslinieku grupas simtgadei veltīta izstāde (Lielajā zālē -2. stāvā). 4. un 5. stāva zālēs līdz 28. novembrim turpināsies Barbaras Gailes personālizstāde “Krāsas”. Līdz 30. janvārim mākslas cienītāji varēs baudīt izstādi “Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija”, kas norisinās ciklā “Paaudze” un ir iekārtota muzeja 2. stāva labajā spārnā.

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (MMRB / Doma laukumā 6) sadarbībā ar pasaulslaveno Ufici galeriju radis iespēju līdz 21. novembrim pagarināt itāļu mākslas izstādi Lielajā zālē “Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi”, kas apvieno Itālijas glezniecības tradīcijas ar mūsdienu interpretāciju. Ekspozīcijas centru veido renesanses izcilā venēcieša Tintoreto glezna “Jauna vīrieša portrets”, Rīgā tā ir aplūkojama pirmo reizi.

MMRB Āzijas mākslas galerijā (3. stāvā) no 19. novembra līdz 30. janvārim ciklā “Āzijas mākslas stāsti” notiks izstāde “Latvijas un Japānas draudzības simtgade. Personības un dāvinājumi”. Ekspozīcija iepazīstinās ar Latvijas un Japānas divpusējo attiecību vēsturi, Latvijas Republikas pirmā diplomātiskā pārstāvja Kobē Jāņa Andreja Ozoliņa darbību un diviem japāņu mākslas dāvinājumiem muzejam.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM / Skārņu ielā 10) Lielajā zālē līdz 12. decembrim ir skatāma Austrijas avangarda klasiķa Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”. Šī ir pirmā mākslinieka izstāde Baltijā, tādējādi – unikāla iespēja iepazīt autoru, kurš ietekmējis ne tikai darbības glezniecības un performances jomas, bet arī laikmetīgā teātra mākslas attīstību.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (SBM / Elizabetes ielā 57a–26) līdz 2022. gada 27. februārim pagarina izstādi “Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars”, kas uzbur 20. gadsimta 20.–30. gadu svētku atmosfēru, atceroties Latvijas mākslinieku rīkotos karnevālus un klasiskos itāļu delartiskās komēdijas tēlus savienojumā ar modernisma eksperimentiem.

Paralēli izstādēm visās LNMM muzeju ēkās apskatei ir pieejamas pastāvīgās ekspozīcijas.

Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8) “Skulptūru mežā” atkal apskatāmas pasaulslavenu antīkās un renesanses tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.

No 27. novembra pie Muzeju krātuves Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvās jaunu nelielu pastāvīgo ārtelpas tēlniecības ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”. Septiņas granīta skulptūras, kuras radījuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra, atklās Latvijas folklorai, mitoloģijai, literatūrai un dabai nozīmīgus personāžus un parādības. Ekspozīcija būs apskatāma bez maksas visu gadu, katru dienu diennakts gaišajā laikā. Izstādi nākotnē plānots iedzīvināt ar ekskursijām un izglītības programmām dažādām auditorijām.

ĢIMENES LAIKS

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs nemitīgi pilnveido savu piedāvājumu, rosinot skatītājus gūt emocionālo, estētisko un izglītojošo pieredzi. Lai uzņemtu ģimenes ar bērniem līdz 12 gadu vecumam**, nodrošinātu atsevišķu plūsmu un saglabātu epidemioloģiski drošu vidi, LNMM muzeji ievieš īpašās apmeklējuma stundas – sestdienu rītos ģimenes ar bērniem gaidīs Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, savukārt svētdienās aicinām uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno ēku.

Tuvākais “Ģimenes laiks” norisināsies 20. novembrī – MMRB no plkst. 10.00 līdz 14.00 un DMDM no plkst. 11.00 līdz 14.00 (ieeja abos muzejos līdz plkst. 13.00). LNMM pirmais “Ģimenes laiks” notiks 28. novembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 (ieeja līdz plkst. 13.00). Aicinām pārējo sabiedrību šo muzeja lēmumu atbalstīt un savam apmeklējumam izvēlēties citu dienas laiku.