Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Bartkevičam un Brokai Durbes pilī pasniegs Žaņa Katlapa balvu

Redakcija
Redakcija

14. oktobrī, izcilā aktiera, režisora un teātra pedagoga Žaņa Katlapa 115.jubilejā, Durbes pilī (M.Parka 7, Tukumā) pl. 16.00 svinīgi tiks pasniegta viņa vārdā nosauktā balva “Par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino vidē”.

Šogad Žaņa Katlapa balvu saņems Dailes teātra un kino aktieris Juris Bartkevičs par izcilu sniegumu Latvijas teātros, kā arī īpaši par Antona Benjamiņa lomu seriālā “Emīlija. Latvijas preses karaliene” un Rīgas Jaunā teātra un kino aktrise Baiba Broka, kas balvu saņems par izcilām lomām Rīgas Jaunajā teātrī, kā arī Latvijas kinofilmās, jo īpaši seriālā “Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

Tukuma novadam ir cieša saistība ar laureātu attēlotajiem varoņiem: Benjamiņu ģimenei piederēja, un joprojām pieder Valdeķu muiža. Savukārt balvas pasniegšana notiks Durbes pilī, kas kādreiz bija Raiņa īpašums un kurā uzturējās arī Aspazija, kuras lomu Jaunajā Rīgas teātrī Ingas Ābeles lugā “Aspazija. Personīgi” iemiesoja Baiba Broka.

Pasākumā muzicēs talantīgais čellists un komponists Kārlis Auzāns, kas ir arī seriāla “Emīlija. Latvijas preses karaliene” mūzikas autors.

Laureāti saņems naudas prēmiju, kā arī simbolisku balvu, ko tradicionāli veido metāla mākslinieks - kalējs Gints Haņeckis no Tumes pagasta, kas ir arī aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa dzimtā vieta.
Ieeja pasākumā ar ielūgumu vai muzeja biļeti.

Pasākuma atbalstītāji: Tukuma novada dome, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Tukuma muzejs un laikraksts “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.

Žani Katlapu raksturojot, aktrise un viņa skatuves partnere Lidija Freimane savulaik sacīja: /../Skaisti ir bijuši viņa nodomi, skaisti un dziļi viņš prata atmodināt cilvēkos labo/../

Žaņa Katlapa balvu iepriekš saņēmuši: Māra Zālīte, Ināra Slucka, Harijs Gulbis, Alvis Hermanis, Inga Ābele, Māra Ķimele, Viesturs Kairišs, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Sigvards Kļava, Uldis Dumpis, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Arturs Skrastiņš, Lāsma Kugrēna un Edmunds Freibergs.