Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz tematisko radošo darbnīcu “Glazūru pārvērtības”

Redakcija
Redakcija

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz tematisko radošo darbnīcu “Glazūru pārvērtības”
RPM – biskvītporcelāna apgleznošana ar glazūrām. Rīgas Porcelāna muzejs. Foto: Gvido Kajons


Visu septembri līdzās radošo darbnīcu pamata piedāvājumam Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies īpaša tematiskā darbnīca “Glazūru pārvērtības”.

Rīgas Porcelāna muzejā ikviens interesents var iejusties mākslinieka ādā un izmēģināt savu roku porcelāna apgleznošanā, radot suvenīrus vai unikālus traukus ikdienas lietošanai. Taču katru mēnesi Rīgas Porcelāna muzejs rīko īpašas tematiskās darbnīcas. Septembrī īpašais radošo darbnīcu piedāvājums ir “Glazūru pārvērtības” jeb iespēja gleznot ar glazūrām uz biskvītporcelāna.

Katram interesentam darbnīcā būs pieejamas divas neglazētas porcelāna pialas (diametrs 7-12 cm). Muzejpedagogu – profesionālu mākslinieču vadībā apmeklētāji varēs apgūt tehnikas īpatnības, uzzināt, ko sagaidīt no plūstošajām glazūrām, un apgūt knifus, kā tās savaldīt, veidot savu unikālo kompozīciju un eksperimentēt ar krāsu salikumiem. Pēc nožūšanas noglazētās pialas tiks apdedzinātas keramiskajā krāsnī 1250 grādu temperatūrā. Apdedzināšanas laikā glazūra mainās – tā atdzīvojas un iegūst mirdzumu, krāsu dziļumu un piesātinājumu. Pat pieredzējuši keramiķi porcelāna glazēšanu dēvē par pārsteigumu mākslu, jo glazūras savstarpēji sakūst un veido negaidītus gleznieciskus efektus.
Gatavos darbus varēs saņemt pēc divām nedēļām Rīgas Porcelāna muzejā.

Dalības maksa EUR 8.00 (no katra dalībnieka); cenā iekļautas divas biskvītporcelāna pialas, darbnīcas materiāli, muzejpedagogu konsultācija un priekšmeta apdedzināšana krāsnī.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni +371 26406354 vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.