Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Jaunie mākslinieki radījuši lielformāta Lieldienu olu izstādi pie Rīga Plaza

Redakcija
Redakcija

Jau otro gadu pie modes un izklaides centra “Rīga Plaza” skatāma lielformāta Lieldienu olu jeb LielOLU izstāde, kas tapusi sadarbībā ar dizaineru apvienību Buterrman un citiem Latvijas jaunajiem māksliniekiem. Kopumā izstādē ir izvietotas 10 LielOLAS, un katrai no tām ir cits autors. Izstāde pieejama bez maksas un būs skatāma līdz 30. aprīlim.

Olas teju cilvēka augumā izvietotas zaļajā zonā pie modes un izklaides centra “Rīga Plaza”. Projekta konceptu izstrādājusi dizaineru apvienība Butterman, bet realizējuši vairāki Latvijas jaunie mākslinieki. Katrs objekts veidots atbilstoši mākslinieka individuālajam rokrakstam. Izstādē ir skatāmas kopumā 10 olas – “Pavasara ola” (Sandra Strēle), “Smiltsērkšķu glezna” (Zane Veldre), “Vizbulītes” (Ineta Urtāne), “Mīļie cilvēki” (Zahars Ze), “Putnu ola” (Kristiāna Dimitere), “Pērļu ola” (Simona Veilande), “Dinozauru ola” (Mirdza Guka), kā arī Miko, Elizabetes Zviedres, Santas Matules un Ērika Caunes mākslas darbi.

“Interesantais un mūžsenais olas formāts ļauj māksliniekam strādāt tādā plaknē, kas neaptver uzreiz visu darbības lauku, jo no katra leņķa un skatupunkta veidojas kaut kas jauns – jauna kompozīcija un ideja. Tas, protams, ir grūtāk, bet ne mazāk aizraujoši. Šajā izstādes tapšanā piedalījušies jauni un talantīgi mākslinieki, katrā gleznojumā sniedzot unikālu un īpašu nozīmi,” stāsta dizaineru apvienības Butterman pārstāve Simona Veilande.
“Rīga Plaza” apmeklētāji un ikviens garāmgājējs tiek aicināti aplūkot mākslinieku darbus. Katra ola ir veltīta konkrētai tematikai, piemēram, “Pavasara ola” ir apgleznota ar dažādiem augiem, no kuriem vairāki ir pastāvējuši pat pirms 450 miljoniem gadu. Līdz ar to māksliniece ir vēlējusies parādīt, ka jautājums par to, cik sen ir radusies pirmā ola, joprojām ir diskutabls.

“Esam gandarīti jau otro gadu sadarboties ar jaunajiem māksliniekiem, radot unikālu vides objektu, kas priecē Rīgas iedzīvotājus un viesus, kā arī rada svētku sajūtu pilsētā. Lieldienu brīvdienās aicinām interesentus doties pastaigā svaigā gaisā un apmeklēt šo tematisko izstādi, pie kuras ir strādājuši talantīgi un radoši jaunie profesionāļi,” saka “Rīga Plaza” pārvaldnieka “Colliers” aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova.