Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:148, Did:0, useCase: 3


Sākusies iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm martā

Redakcija
Redakcija

Otrdien, 8. janvārī, sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2019. gada martā. Piedāvājumā arī trīs pirmizrādes – Vasīlija Sigareva “Kareņins” Lielajā zālē, Žana Ženē “Kalpones” Mazajā zālē un Mariusa fon Maienburga “Neglītenis” Kamerzālē.

Mēneša pirmizrāžu birumu uzsāks Mazās zāles iestudējums – Žana Ženē “Kalpones” 27. martā. Iestudējuma režisors būs Viesturs Meikšāns.

Kundzes nav mājās, un viņas kalpones māsas Solanža un Klēra izspēlē fantāzijas par savas kundzes nogalināšanu. Mainoties vietām un iejūtoties gan saimnieka, gan kalpa situācijā, viņas maina drēbes, valodu un uzvedību. Lomu spēles un sajauktas identitātes, fantāzijas par noziegumu un sodu, iekāri un varaskāri – tas ir izsmalcināti sadomazohistisks rituāls, kurā nozīme ir katrai detaļai. Viņas vada nepiepildītas ilgas un sapņi, kurus labāk būtu paturēt noslēpumā. Sakāve var būt salda un sāpīga reizē. Savu jūtu un iedomu cietumā kalpones vēlas būt skaistas, laimīgas un brīvas. Taču tā ir ļoti bīstama spēle.

Iestudējumā piedalīsies aktrises Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa. Telpas iekārtojumu veidos pats režisors, bet kostīmu māksliniece būs Ilze Vītoliņa.

29. martā pirmizrāde būs Dž.Dž.Džilindžera iestudētajai Vasīlija Sigareva lugai “Kareņins”, kas veidota pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem.

Ļeva Tolstoja romāns “Anna Kareņina” ir viens no pazīstamākajiem mīlas stāstiem pasaules literatūrā. Virtuozi spēlējoties ar vispārzināmiem kultūras mītiem, krievu dramaturgs Vasīlijs Sigarevs rekonstruē “Annas Kareņinas” mīlas trīsstūra notikumus no Annas vīra Alekseja Kareņina skatu punkta. Tie ir nevis Annas, bet Kareņina dēmoni, kas ir notikumu centrā. Tās ir ciešanas, kas parasti paliek neievērotas. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle.
Izrādes titulloma uzticēta aktierim Ģirtam Ķesterim, citās lomās – Lelde Dreimane, Gints Andžāns, Ieva Florence, Dārta Daneviča, Anete Krasovska, Mārtiņš Upenieks un Juris Bartkevičs. Iestudējuma scenogrāfs būs Artūrs Bērziņš, kostīmu māksliniece – Katja Šehurina, horeogrāfe un režisora asistente – Linda Kalniņa.

Mēneša pēdējā dienā, 31. martā, skatītājiem tiks nodots režisora Gundara Silakaktiņa veidotais iestudējums – Mariusa fon Maienburga “Neglītenis” Kamerzālē.

Lētes seja ir nepieņemama. Katastrofāla. Viņš ir neizsakāmi neglīts. Ar tādu seju neko nevar pārdot. Bet mūsdienās visu var atrisināt ar ķirurģisku iejaukšanos. Tad Lēte iegūst nevainojamu seju. Satriecošu. Viņa pārdošanas rādītāji pieaug. Sievietes stāv rindā aiz viņa durvīm. Diemžēl šī slava neturpinās ilgi, un Lētes tirgus vērtība krīt, kad visapkārt sāk staigāt cilvēki ar Lētes sejām. Un Lēte vairs nav drošs par to, ka viņš ir viņš pats.
Izrādes lomas atveidos Aldis Siliņš, Ērika Eglija, Lauris Subatnieks un Niklāvs Kurpnieks.

Marta piedāvājums par īpašo cenu būs Lielās zāles izrāde “ART” 6. martā plkst. 19.00. Izrādes biļetēm tikai divas cenas – 6 un 8 EUR.