LNSO stīgu kvartets “3+1” piedāvā!
Brīnumskaistas akmens upes, asa personības drāma un Reinas princesei veltīts kvintets – tā dažās vārdkopās var rezumēt koncertu, uz kuru 6. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē aicina LNSO stīgu kvartets “3+1”. Trīs dāmas – Beāte Račko, Aija Frišenfelde un čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa – pārstāv vijoļu un čella pultis. “Plus viens” šajā kombinācijā ir LNSO altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls. Šis koncerts būs arī lieliska iespēja novērtēt divus jaunus un pavisam jaunus māksliniekus – obojistu Pēteri Endzeli un pianistu Edgaru Tomševicu.
Bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas mūzika Latvijā pēdējos gados visai pamanāma viešņa, taču sekstets Moreni plašākai publikai, iespējams, skanēs pirmoreiz. Šajā sekstetā komponiste zīmē morēnas – senus akmens veidojumus, kas izskatās kā akmens upes un kuru gultnē palaikam tiešām dzirdama slāpēta ūdens tecēšana.
Turku pianista un komponista Fazila Saja stīgu kvartets Divorce saskaņā ar komponista doto anotāciju skar tādas tēmas kā šķiršanās, atšķirtība un attiecību izjukšana. Tās ir komponista intuitīvas alūzijas, kas aizved mežonīgu emociju pasaulē, ļauj iegriezties džeza klubā un pieskaras melanholiskām vientulības stīgām.
Savukārt Johannesa Brāmsa Klavieru kvintets sākotnēji top kā stīgu kvintets, pēc tam tā ir sonāte divām klavierēm, un tikai pēc draugu un kolēģu vairākkārtējiem iebildumiem partitūra pieņem Klavieru kvinteta veidolu. Kad opuss gatavs, viens no kolēģiem saka: “No monotona skaņdarba divām klavierēm jūs esat radījis kaut ko patiesi skaistu – kamermūzikas šedevru. Nekas tamlīdzīgs nav dzirdēts kopš 1828. gada.” Te domāta atsauce uz Franča Šūberta Kvintetu stīginstrumentiem (divas vijoles, alts, divi čelli). Patiesi var saklausīt zināmu līdzību, tik vien ka Brāmsam otrā čella vietā klavieres.
Biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Biļešu Paradīze
Informācija par biļetēm: 67213643 vai kase@lnso.lv