Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:442, Did:0, useCase: 3


"Žagata entropijas valstībā" - vienkārši par sarežģīto fizikā

Redakcija
Redakcija

Apgāds “Pētergailis” ar prieku informēt, ka, neskatoties uz tumšo laiku (gan dabā, gan sadzīvē), no tipogrāfijas ir saņemta jaunākā izdevniecības grāmata – čehu autores,kas vienlaikus ir grāmatas ilustratore Markētas Baņkovas “Žagata entropijas valstībā” jeb “Fizikālas fabulas no dzīves”, kuru tulkojusi bijusī LU Fizikas un matemātikas fakultātes pasniedzēja Halina Lapiņa. Grāmatas mērķis ir rotaļīgā veidā radīt lasītājos interesi par klasisko un mūsdienu fiziku.

“Žagata entropijas valstībā” ir fabulas pieaugušajiem un bērniem. Dzīvnieki tajās risina pasaules pastāvēšanas un funkcionēšanas noslēpumus. Grāmata palīdzēs saprast, kāpēc nīlzirgs noturas uz ūdens virsmas un kā lapsas pārdzīvo pusmūža krīzi. Fabulas atklās arī tādus fizikas noslēpumus kas izskaidros kāpēc nav jēgas cīnīties pret nekārtību, un kā tikt galā ar āpsi alkoholiķi. Resnā suņa un peļu tēliem ir pa spēkam vienkārši un saprotami izskaidrot arī sarežģītas fizikas tēmas - laiktelpas izliekumu un kvantu nenoteiktība. Grāmata humoristiski iepazīstina lasītāju ar klasiskajiem fizikas likumiem. Tā padara tos saprotamus ne vien fizikas skolotājiem un skolēniem, bet arī vecākiem un bērniem. Autore pieskaras arī grūtām mūsdienu fizikas tēmām, kas domātas jauniešiem un pieaugušajiem. Grāmata ir piemērota vecākiem, kas vienlaikus meklē lasāmvielu gan bērniem, gan paši sev. Tā ieinteresēs tos, kuriem par fiziku nav intereses vai viņi no tās baidās – šie lasītāji grāmatā vispirms ieraudzīs grotesku, kuras varoņi pa zinātnes ceļu nonāk pie filozofijas.

Markēta Baņkova ( Marketa Baňkova) ir dzimusi 1969.gadā Čehijā un šobrīd dzīvo Prāgā.Viņa ir absolvējusi Prāgas Mākslas akadēmiju, nodarbojas ar grafiku, fotogrāfiju un tīkla mākslu (www.nycmap.com). Autore ir daudzpusīgs interešu loks, īpaši par dabaszinībām, un viņa šīs tēmas beletristiski un mākslinieciski aplūko savās grāmatās “Žagata entropijas valstībā” (“Straka v říši entropie” – “Magnesia Litera 2011” balvas ieguvēja) un “Sīkums” (“Maličkost” – balvas “Česká kniha 2016” ieguvēja)

Esam pārliecināti, ka “Žagata entropijas valstībā” varētu būt jauka dāvana Ziemassvētkos vai gadu mijā atbilstošam cilvēkam, atbilstošā brīdī,un ceram, ka šī grāmatiņa izraisīs Jūsu interesi.
Tāpēc atļaujamies ieteikt, ka vislētāk grāmatu (par 7.95€) var iegādāties izdevniecības grāmatu noliktavā Rīgā, Stabu ielā 54a – 17 (pagalmā) vai apgāda mājaslapā Izdevniecība Pētergailis, SIA Grāmatas sūtām ar Omniva, Latvijas pasts, Rīgas piegāde un Velokurjera piegādes servisiem.
Meklējiet Pētergaiļa grāmatas arī lielākajos grāmatu veikalos: Jānis Roze, Valters un Rapa, Latvijas Grāmata un citos.

Vēlam Jums gaišus un siltus Ziemassvētkus un Jauno gadu daudz laimīgāku par aizejošo.

Grāmata izdota ar Čehijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.