Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 3


Vasaras karstākā lasāmviela kaķumīļiem – “Trīs runči un viņu cilvēks”

Redakcija
Redakcija

Kāda ir dzīve ar kaķi? Brīnišķīga! Un ar trim kaķiem? Piedzīvojumiem bagāta! Ikvienam kaķiniekam un tāpat arī tiem, kas vēl tikai domā par to, vai tieši kaķis ir viņu ideālais mājdzīvnieks – tā īsumā varētu raksturot Olitas Tidomanes grāmatu “Trīs runči un viņu cilvēks”. Šovasar iznākusi, tā Zvaigznes grāmatnīcās jau trešo nedēļu stabili turas visvairāk pārdoto grāmatu pirmajā piecniekā!

Grāmatas galvenie varoņi ir četri: runči Rūdis, Osvalds un Ādolfs un “tā tur” – viņu saimniece jeb apkalpojošais personāls. Olitas Tidomanes grāmata ir sirsnīga, jautra un brīžiem mazliet skumja, tā rāda cilvēka un kaķu sadzīvi košās un neparastās toņkārtās. Aprakstīdama un izceldama katra runča personību, autore aicina pamanīt, ka šie zvēriņus ir indivīdi, būtnes, kurām katrai ir savs raksturs, vēlmes un vajadzības. Un cilvēks ir atbildīgs par to, lai tās (vēlmes un vajadzības!) tiktu apmierinātas tā, lai kaķis būtu vesels un laimīgs.

Kaķu draudzība, spēles un plūktiņi, attiecības savā starpā un cilvēka “audzināšana”, vizītes pie vetārsta un našķu ieguves veidi, mēbeļu pārkārtošana un citas būšanas… “Akvāriju ierīkoju ar vienu vienīgu domu – lai kaķīšiem būtu pašiem savs televizors. .. Vecākais kaķis akvārijā pirmo reizi ieraudzīja kustību pēc diviem gadiem un aizgāja skatīties pa logu. Rūdis joprojām nezina, ka tur kāds dzīvo. Visi pārējie akvāriju izmanto kā slepeno ūdenskrātuvi. Ar medījumiem,” raksta Olita.
““Trīs runči un viņu cilvēks” ir datordizaineres Olitas Tidomanes pirmā grāmata. Tajā apkopoti garšīgākie, pamācošākie, emocionālākie un interesantākie fragmenti no autores vairāku gadu garumā rakstītās Facebook dienasgrāmatas par trim kaķiem Osvaldu, Ādolfu un Rūdi. .. Šī grāmata ir Latvijā pirmā pilnā kaķu dzīves cēloņsakarību hronika un enciklopēdija vienlaikus. Ja jums mājās vēl nav pūkainā “mamutiņa”, tad, šo grāmatu izlasot, sapratīsiet, cik daudz jūsu dzīvē vēl pietrūkst. Ja jums jau ir murrātājs vai vairāki, tad šis ir piemērots lasāmgabals, lai kļūtu par labāku cilvēku savam lolojumam. Un vēl tā ir lieliska dāvana jebkuram kaķcilvēkam, patiesībā viņa kaķim, jo tā pedagoģiski iedarbosies uz saimnieku,” raksta Maija Pohodņeva, rakstniece un kaķa Runco saimniece, romāna “Kaķu vārdotāja” autore.

Grāmatas autore Olita Tidomane ir datorgrafiķe un ikdienā strādā, veidojot žurnālu un laikrakstu maketus. “Trīs runči un viņu cilvēks” ir autores debijas grāmata, kas tapusi, pateicoties portāla Facebook domubiedru grupā “Kaķu foto. Stāsti” publicētajiem īsajiem stāstiņiem, kuri kļuva ļoti populāri.

Pieejama arī e-grāmata.