Raiņa un Aspazijas mājā būs skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr”
No 2019. gada 20. decembra līdz 2020. gada 7. martam Raiņa un Aspazijas mājā skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” – piecu mākslinieču radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu – gleznu, audiovizuāla stāstu filcējumu – ideju pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.
Izstāde ir noslēgums projektam, kurā jau otro gadu mākslinieces piedalās, vadot mākslas un dzejas darbnīcas Raiņa un Aspazijas mājā un vasarnīcā. Darbnīcās, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, video, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas tekstus, ģimenēm ar bērniem bija iespēja radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.
Ilze Aulmane ir mācījusies Ogres Mākslas skolā un citās skolās, Latvijas Mākslas akadēmijā šogad turpina studijas maģistratūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, dežurante, gan izstāžu zāles kuratore, organizējusi pasākumus. Piedalījusies daudz dažādās "nenozīmīgās" izstādēs. Par galveno vērtību Ilze uzskata iespēju mēģināt izzināt, izdzīvot kristīgās ticības būtību. Nepieciešamas ir sportiskas pastaigas ar dabas estētikas baudīšanas momentu. Nozīmīga vieta Ilzes dzīvē ir arī humoram, pozitīvai attieksmei.
Ieva Baumgarte ir grafiķe, arterritory.com dēvēta par vienu no pēdējo gadu uzlecošajām zvaigznēm mākslā, veidojusi gleznas tiešraidē un koncertu laikā.
Līva Kaprāle ir tekstilmāksliniece, kas visvairāk savā darbībā iemīļojusi vilnas velšanu, bet labprāt eksperimentē ar daudziem citiem materiāliem, klasiskām un netradicionālām tehnikām. Darbā ar bērniem iepazīstina viņus gan ar tekstilmākslu, gan keramiku, gan dažādiem citiem mākslas veidiem. Ciena un apbrīno savu nozari, bet neuzskata to par putniņu, kas ieslodzīts zelta būrītī.
Ella Mežule bieži spēlējas ar zīmju dažādo un daudzpusīgo uztveri, radot gan gleznas, gan ilustrācijas. Ella lielākoties strādā eļļas un akvareļa tehnikās, kuras papildina ar instalāciju vai radītās vides telpiskajiem elementiem.
Noskaņa un cilvēka klātbūtne ir galvenās mākslinieces darbus caurvijošās norises. Arī stāstam ir liela nozīme, taču darbos tie pārklājas un mijiedarbojas, veidojot dažādas formas.
Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece, kura strādā dažādos medijos, tai skaitā instalācijā, procesuālos notikumos, video, zīmējumā un veido projektus, kuros spēles formā tiek risināti dažādi uzdevumi īpaši izvēlētās, ar laikmetīgo mākslu saistītās platformās vai notikumos. Pēdējos gados pievērsusies arī eksperimentālu sadarbību veidošanai kopā ar laikmetīgās dejas un mūzikas profesionāļiem un turpina strādāt mākslinieku rezidencēs Ziemeļvalstīs.