12. jūnijā pārstāja pukstēt izcilā latviešu kinoaktiera Paula Butkēviča sirds. Leģendu pieminot, piedāvājam atcerēties 2013. gadā ierakstītu sirnsīgu epadomi.lv sarunu ar aktieri viņa mājās Daudzevā.
No Epadomi.lv arhīviem. 2013. gada jūlijs
‘’ Es esmu bagāts. Man pieder viss, kas ar mani ir noticis,’’ un arī mūsu dzīve ir tapusi par spožu zelta zibsni bagātāka, jo Daudzevas pagasta ‘’Rudzīšos’’ ciemojāmies pie Latvijas, Krievijas, kādreiz visas plašās Padomju Savienības kinoleģendas, vēl aizvien šarmantā un harizmātiskā Paula Butkēviča. Aktieris savulaik filmējies ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz mūsu valsts robežām, kopskaitā atveidojot ap 150 lomu, kā arī ieguvis Krievijas Federācijas Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu. Saruna sākotnēji bija iecerēta kā retrospekcija, aptverot mākslinieka radošā veikuma galvenās pieturzīmes, taču vai lidojošu putnu var noķert un iesprostot būrī? Mīlestība un smeldze, godaprāts un nodevība, latviešu tikumi un netikumi, pagātne un nākotne, dzīves gudrība un visaptverošs, aumaļīgs dzīvotprieks – tas viss te rit blakus un vienuviet. Jāteic, ka citastarp gana skarbus vārdus aktieris velta gan nesenajiem, gan esošajiem ‘’varenajiem’’, un taujāts, vai nebaidās tik droši runāt, vien atsmej, ka nav vairs ko zaudēt, tāpat kā apcerot nenospēlēto Štirlica lomu, šķelmīgi bilst, ka ir vēl gatavs kādā kinolentē atveidot komisāru Megrē. Kas zin…
Ar aktieri sarunājās Ilze Puķe, epadomi.lv |