Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Video: Kā svinēt latviešu Helovīnu — Urguču dienu!

Redakcija
Redakcija
No Epadomi arhīviem. 2011. gads.

Laikā, kad pasaule svin Helovīnus jeb visu svēto dienu, arī šoreiz turpinām atgādināt par latviešu tautas tradīcijām. Var svinēt arī Helovīnus, bet nevajadzētu aizmirst, ka mums ir pašiem savi svētki - Simjūda diena (veļu godināšanas diena, Urguču diena), kas pretēji Helovīniem, tiek svinēti klusi un mierīgi. Šai dienā saime vienkāŗši sēdēja, minēja mīklas un stāstīja spoku stāstus, teikas un leģendas.

Pirms vairākiem gadiem nolēmām darīt tāpat, un 28. oktobrī, palīdzot stāstniekam Guntim Pakalnam, svinējām Simjūda dienu. Piedāvājam vēlreiz gandrīz stundu garu gadu, 2011.gada video no Epadomi TV arhīviem, pilnu spoku un joku stāstiem, mīklām un patiesiem jocīgiem notikumiem. Bija interesanti, spocīgu skatīšanos un, un svinot arī jaunos, neaizmirsīsim savus senos svētkus!
Vērtējums: +2