Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Likteņdārzā notiks tradicionālā Ābolu balle

Redakcija
Redakcija

Jau trešo gadu Likteņdārzā norisināsies tradicionālā rudens Ābolu balle. 8.septembrī no pulksten 11 līdz 15 lieli un mazi būs mīļi gaidīti Likteņdārzā uz ābolu ražas svētkiem, lai kopīgi vāktu ābolus, spiestu sulas,
vārītu ievārījumu, ceptu pankūkas, uzzinātu jaunāko par ābolu šķirnēm un baudītu tautas deju priekšnesumus un īpašas aktivitātes bērniem.

Ābolu balle tradicionāli iezīmē rudens iestāšanos Likteņdārzā, un šogad ābolu raža solās būt jau lielāka. Likteņdārza ābeļu aleja ir viens no centrālajiem dārza elementiem, kas tika izveidota 2008. gadā, kad Latvijā zināmi cilvēki iestādīja 78 ābelītes Likteņdārza draugu alejas abās malās. Tur aug Cukuriņš, Baltais dzidrais, Sīpoliņš, Rīgas rožābele, Auksis, Konfetnaja un citas Latvijā populārās ābolu šķirnes.

Ikviens Likteņdārza apmeklētājs no pulksten 11:30 būs aicināts piedalīties ābolu ražas novākšanā un sagatavošanā kopā ar Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award dalībniekiem.

No savāktajiem un Latvijas zemnieku audzētajiem āboliem, ko sagādās Latvijas Zemnieku federācija, tiks spiesta sula – gan ar interesantām vēsturiskām ierīcēm, gan ar pavisam modernu un jaudīgu sulas spiedi, kas nodrošinās arī tūlītēju sulas fasēšanu plastmasas maisos aukstā un karstā veidā. Šo sulu par ziedojumiem būs iespējams iegādāties arī līdzi ņemšanai.

Savukārt Latvijas Lauku sieviešu apvienības pavāres uz ugunskura gatavos ābolu ievārījumu, kuras par ziedojumiem būs iespējams baudīt kopā ar “Road Cafe” šefpavāru gatavotajām pankūkām.

Likteņdārza ābeles kopš to stādīšanas aprūpē Latvijas Dārzkopības institūta vadošā pētniece Māra Skrīvele, kura arī šoreiz viesosies pasākumā un stāstīs par jaunākajām ābolu šķirnēm un jaunumiem šajā jomā.

Īpašas aktivitātes būs sagatavotas arī pasākuma jaunākajiem apmeklētājiem – gan radoši izglītojošajā laukumā, gan kopā ar ģimenēm dodoties ekspedīcijā “Likteņdārzs”. Savukārt visus pasākuma apmeklētājus ar tautasdeju priekšnesumiem priecēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvu "Kauranieši". Pasākumu vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos iepriecinās arī Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis Jānis Ļūmanis.