Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:367, Did:0, useCase: 3


Atklāta gleznu, keramikas un adījumu izstāde „Sajūtu mozaīka” Mākslas galerijā „Durvis”

Redakcija
Redakcija

No 5. novembra līdz 15. decembrim Mākslas galerijā „Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) skatāma gleznu, keramikas un adījumu izstāde „Sajūtu mozaīka”. Gleznotāju Indru Kreceri mākslas darbiem iedvesmo skaistā Itālija, keramiķe Pārsla Vekmane strādā ar mālu un apglezno porcelānu, savukārt rokdarbniece Dzidra Anševica savu pirmo zeķu pāri noadījusi agrā bērnībā pirms uzsākusi skolas gaitas.

Indra Krecere
Indra Krecere ir dzimusi Rīgā (1967). Ar vizuālo mākslu, krāsām, otām bijusi saistīta jau no bērnības, kad apmeklējusi zīmēšanas pulciņu Pionieru pilī pie gleznotāja Andreja Ģērmaņa un Lūcijas Kleines. Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā interjera dizaina nodaļā. Studējusi Latvijas Valsts Universitātē vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoģijas fakultātē (2002 - 2007).
Deviņdesmito gadu sākumā Indra pārcēlusies uz dzīvi Kandavā. Strādājusi Kandavas Mākslas skolā par pasniedzēju, K. Mīlenbaha vidusskolā - par vizuālās mākslas skolotāju, Valsts lauksaimniecības tehnikumā - par dekoratori - noformētāju. Bijusi Kandavas pilsētas māksliniece.
Kopš bērnības Indrai vienmēr bijis sapnis par Itāliju, vēlēdamies pietuvināties tās bagātīgajam kultūras un mākslas mantojumam. Sapni māksliniece realizējusi un par savu mājvietu kopš 2008. gada var dēvēt gan Latviju, gan Itāliju. Šajā periodā aktīvi sākusi pievērsties glezniecībai eļļas tehnikā. Gleznās ataino dažādas figurālas kompozīcijas, ainavas, kluso dabu, ziedus, portretus un savas filozofiskās idejas.
„Savās gleznās meklēju harmoniju krāsās, kompozīcijā, sižetu daudzveidībā, iedziļinos formās, detaļās, krāsu niansēs, dabas elementu daudzveidībā. Kā vērtību uzsveru precīzu zīmējumu, trīs dimensiju ilūzijas veidošanu, telpiskumu, kontrastus, krāsu nianšu saspēli” - tā stāsta Indra.
Mākslinieces iecienītākie glezniecības stili ir reālisms, akadēmiskums, art deko stils. Tiek gleznotas tās idejas un tēli, kas tuvi attiecīgajā dzīves periodā. Itālijā notikušas četras Indras personālizstādes, Latvijā - trīs, piedalījusies arī grupu izstādēs. Darbi atrodami privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Vācijā, Dānijā.
Iedvesmu gleznošanai māksliniece rod kultūras un literārajā mantojumā, cilvēku attiecībās, vēsturē, mākslas vēsturē, grāmatās, mūzikā, ezoterikā un, protams, Itālijā - viņas sapņu zemē jau kopš bērnības: „Aizbraucot uz Itāliju, esmu ieguvusi dzīvei otru elpu”.

Pārsla Vekmane
Pārsla Vekmane ir keramiķe, dzimusi Rīgā (1951), strādnieku ģimenē. Mācījusies Ventspils 2. astoņgadīgajā skolā. Beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas šūšanas un modelēšanas nodaļu (1970). Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas nodaļu (1985).
Darbojusies dažādās jomās. Sevi uzskata par brīvmākslinieci. Strādāt sākusi Rīgas Dailes teātrī par dekoratori, vēlāk par mākslinieci - noformētāju, strādājusi arī „Daiļradē”. Kopš 2006. gada dzīvo Pūres pagastā.
Savā darbnīcā apglezno porcelāna traukus un strādā ar mālu, darina sadzīvē lietojamus un dekoratīvus traukus. Apgleznotie porcelāna trauki ir ar smalku, niansētu gleznojumu: „Katrai formai ir savs raksturs. Cenšos to atklāt zīmējumā un krāsās”.
Māksliniece regulāri piedalās Tukuma mākslinieku grupas rīkotajās izstādēs. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās.

Dzidra Anševica
Dzidra Anševica dzimusi Kurzemes pilsētiņā Kabilē (1936). Četru bērnu ģimenē Dzidra ir vecākā meita, tādēļ agri nācies uzsākt darba gaitas.
Dzīves vietas un darba meklējumu ceļi ir bijuši dažādi, bet vienmēr tie vijušies cauri Kurzemei. Dzīves ceļi atveduši uz Tukumu (1975), kur tika piepildīts sapnis un uzcelta sava mājiņa.
Adītprasmē Dzidru ievadījusi vecmāmiņa. Pirmais zeķu pāris tapis jau piecu gadu vecumā. Visdažādāko krāsu dzīpari vijušies cauri visiem dzīves gadiem. Adīts ir daudz un visdažādākie modeļi: cimdi, zeķes, šalles, cepures, džemperi, kostīmi, mēteļi un interjera dekori. Vistuvāk sirdij ir daudzveidīgie cimdu raksti, kuros ieadīti gan precīzi tautiskie raksti, gan piedāvātas savas interpretācijas.
No deviņdesmito gadu vidus Dzidra darbojās Rīgā, TLMS „Tīne”. Kad ceļa mērošana kļuva par grūtu, iesaistījās Tukuma Diabēta biedrības pulciņā, kurā rokdarbi palīdzēja dalībniecēm uzturēt možu garu. 2015. gadā kopā ar Tukuma pedagogu gleznošanas studiju „Caur krāsu dzīpariem” piedalījusies izstādē, kas bija skatāma Tukuma pilsētas kultūras namā. Ar saviem darbiem Dzidra bagātinājusi arī Tukuma pilsētas svētku rokdarbu tirdziņus.
„Adīšana man dod mieru, gandarījumu un piepildījumu, daru to savam un citu priekam”, saka Dzidra Anševica.

Ieeja - bez maksas.
Izstādi „Sajūtu mozaīka” Mākslas galerijā „Durvis” iespējams apskatīt no 2016. gada no 5. novembra līdz 15. decembrim. Izstādes atklāšana 5. novembrī 12:00.