Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:334, Did:0, useCase: 3


12 dziesmas, 12 skaņu ainas, 12 dabas ainavas, 1 planēta: kora opera "NEOARCTIC"

Redakcija
Redakcija

Kora opera NeoArctic ir rosinoša, poētiska un saviļņojoša muzikāla performance par antropocēnu – jaunu ģeoloģisko laikmetu, kam raksturīga iepriekš nepieredzēta cilvēka ietekme uz Zemes ekosistēmām. Cilvēki ir kļuvuši par „dabas spēku”, kas izraisa straujas, iepriekš nemaz neparedzētas izmaiņas uz to apdzīvotās Zemes.

Performancē NeoArctic uzmanība vērsta uz mūsdienu industriālās civilizācijas drupām un veikumiem. Drupas un iznīcība, jaunas dzīvības formas un jaunas ainavas. Simbiozas attiecības mūsdienu sarežģītības pasaulē. Darīšanas un atdarīšanas uzplūdi, kas paver jaunas iespējas. Distopiskais un utopiskais, kuri saplūst vienā; ir jārod jauns izbrīns par šīs zemes brīnumiem. Operas NeoArctic galvenā tēma ir procesu, struktūru un formas savstarpējā saspēle.

Divpadsmit izcili Latvijas Radio kora dziedātāji redzami un dzirdami uz lielas skatuves. Viņi izdzied, izčukst, izkliedz un izrunā vārdus, veidojot ritmiskas, atkārtojošas, dunošas ainavas. Ritmiska mūzika saplūst ar eksperimentālu elektronisko mūziku. Skaistas melodijas te parādās, te pazūd. Skatuve ir ietīta baltā audumā – audeklā, uz kura atspoguļosies gaismas un krāsas, video un projekcijas. Nemitīgi mainīga ainava. Tērpi un rekvizīti ir materializēta kompozīcijas daļa. Gaisma piepilda telpu ar taustāmu atmosfēru un liegām krāsu ēnām, savukārt salocītais audums veido asas ēnas.

Kora operu NeoArctic veido 12 ainas, paverot skatam skaņu un attēlu ainavu 12 performatīvās dziesmās.

NeoArctic atbalstītāji: Knud Højgaard Foundation, New Carlsberg Foundation, Oticon Foundation, Augustinus Foundation, Ernst B. Sund Foundation, Oda & Hans Svenningsen's Foundation, Politiken-Foundation, Poul Johansen Foundation (1992).

„Hotel Pro Forma” atbalsta Dānijas Mākslas padomes Izpildītājmākslas komiteja.

Ilgums: 1 stunda 20 minūtes

Performances dalībnieki: Latvijas Radio koris; diriģents Kaspars Putniņš

Radošā komanda:
Idejas autors: „Hotel Pro Forma”
Režisore: Kirstena Dēlholma (Kirsten Dehlholm)
Mūzikas autori: Endijs Stots (Andy Stott), Krists Auznieks
Libreta autors: Sjón
Gaismu mākslinieks: Jespers Kongshaugs (Jesper Kongshaug)
Scenogrāfs: Anne Mete Fiskera Langkēra (Anne Mette Fisker Langkjer)
Video mākslinieks, video režisors: Ādams Raids Ankarfelts (Adam Ryde Ankarfeldt)
Video mākslinieks: Andreass Sommers (Andreas Sommer), Mangnus Pinds Bjerre (Magnus Pind Bjerre), Birks Markus Hansens (Birk Marcus Hansen)
Skaņu mākslinieks: Kristians Hvērings (Kristian Hverring)
Kostīmu mākslinieks: Vali Muhameds Bareks (Wali Mohammed Barrech)
Video un objekti: „Atelier Hotel Pro Forma”
Producents: Oskars Plataiskalns
Skatuves menedžments: Lauris Bombers
Video tehniķis: Uģis Ezerietis
Skatuves tehniķis: Ģirts Bite
Producents: „Hotel Pro Forma”, Latvijas Radio koris
Producenta vietniece: Sāra Forda (Sarah Ford) / „Quaternaire”
Koncerttūres menedžments: „Quaternaire”
Latvijas Radio kora direktore: Dace Bula