Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:334, Did:0, useCase: 3


Rīgas Krievu teātris piedāvā: Arkādija Averčenko izrādi "ALBUMS". Septiņi kārdināšanas veidi

Redakcija
Redakcija

Arkādijs Averčenko mūsdienu lasītājam vairāk pazīstams kā satīriķis un humorists un mazāk kā teātra kritiķis, aktieris un režisors. Savukārt tieši Rīga deva viņam iespēju izpausties visos iepriekšminētajos ampluā: gandrīz pirms 100 gadiem, 1923. gadā, Arkādijs Averčenko lasījis savus stāstus uz Rīgas Krievu teātra skatuves, šeit iestudējis savas lugas, un pats tajās arī piedalījies. Tomēr kopš tā laika līdz pat šim brīdim viņa vārds RKT afišā neparādījās.

„Arkādija Averčenko rakstniecības stils ir pielīdzināms agrīnajam Čehovam,” saka Georgijs Chvirava, „un līdzīgi Čehovam Averčenko par vīrieša un sievietes savstarpējām attiecībām raksta asi un dzēlīgi, taču labdabīgi: apbrīnojamā veidā viņa tekstos itin harmoniski savienojas anekdotes izteiksmīgums un vieglums ar negaidītu vērotāja dziļumu.”

Izrādes „Albums” epizodes ir savirknētas vienā diedziņā, tām ir visai maz kopīga ar romantikas ideāliem, tomēr tās ļauj gan izsmieties no visas sirds, gan padomāt par svarīgāko.

Georgijs Chvirava – no 2009. gada Omskas Valsts akadēmiskā drāmas teātra galvenais režisors. Krievijas Nacionālās teātra prēmijas „Zelta maska” (2003) nominants kategorijā „Labākais režijas darbs” par izrādi „Rozenkrancs un Gildenšterns ir miruši” (pēc T. Stoparda lugas) Kazaņas Jaunatnes teātrī. Viņa izrādes ir pastāvīgas prestižu Krievijas un starptautisku festivālu dalībnieces Krievijā (Maskava, Sanktpēterburga), Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Ķīnā, Grieķijā, Šveicē, Francijā, Japānā.

Ar Rīgas Krievu teātri sadarbojas pirmo reizi.
Pirmizrāde – 2016. gada 20. maijā.

Inscenējums, režija un muzikālais noformējums – Georgijs Chvirava
Scenogrāfija – Emīls Kapeļušs
Kostīmi – Jana Glušanoka
Gaismas – Tarass Mihaļevskis
Horeogrāfija – Guntis Spridzāns

Lomās: Dmitrijs Palēss, Jevgeņijs Korņevs, Vadims Grosmans, Jekaterina Frolova, Dana Čerņecova, Aleksandrs Maļikovs, Anatolijs Fečins, Aleksejs Korgins, Tatjana Lukašenkova, Aija Spirkoviča/Viktorija Frēze.