Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:341, Did:0, useCase: 3


Modes skate mežā vai Rūdofa Blaumaņa lugas “No saldenās pudeles” prezentācija

Redakcija
Redakcija

13. jūnijā, vasarīgā mežā notika “Pannas Teātra” jaunās izrādes, īsti latviskas Rūdolfa Blaumaņa joku lugas “No saldenās pudeles” prezentācija - modes skate. Tajā tērpi atdzīvojās pazīstamo teātra aktieru tēlos un ļāva ieskatīties straujākajā un karstasinīgākajā Rūdolfa Blaumaņa lugā, ko šovasar izrāžu apvienība “Pannas Teātris” izradīs visā Latvijā, bet pirmizrādi piedzīvos Līgo vakarā, 23. jūnijā, Siguldas pilsdrupu estrādē.

Modes mākslinieces Unas Bērziņas darinātos tērpus izrādīja aktieri - Daiga Gaismi-ņa, Zane Daudziņa, Madara Melne-Tomsone, Līga Zeļģe, Ivars Kļavinskis, Juris Lisners, Mārtiņš Počs, Māris Bezmers un Ainārs Ančevskis.
Katru tērpu un tēlu raksturot bija pieaicināta Latvijas modes, stila un sajūtu pazinēja Gundega Skudriņa, bet kustību uz meža mēles organizēja izrādes režisors Juris Rijnieks.

Tuvojas Jāņu nakts. Skaņas un smaržas tracina puišu un meitu asinis. Rodas vēlēšanās ļaut jūtām vaļu, lai tās nesaskābst kā vecs vīns un, iemalkojot no saldenās pudeles, saplūst ar reibumu, kas virmo dabā. Tādos jūtu juku laikos, kad kūsā piens un asinis, Ezerlauku mājās nākas meklēt meitai vīru un saimniecībai galvu. Jaunās joku lugas izrādīšanai “Pannas Teātris” sapulcējis arī brangu aktieru sastāvu: Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties. Zane Daudziņa kā Lavīze, saimniecības glābšanas vārdā, būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne - Tomsone kā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski, Mārtiņa lomas atveidotāju. Rindēnu saimnieks Ģirts Ķesteris vai Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe kā Auce kritīs Alda Siliņa vai Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos. Māris Bezmers - Taukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Krišs Ainārs Ančevskis asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Luga “No saldenās pudeles” ir visstraujākā un karstasinīgākā Blaumaņa komēdija, jo, „kur dziņas briest un rūgst, tur kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri,” saka režisors Juris Rijnieks. Rūdolfa Blaumaņa domās latviešu atdzimšanas un brīvības pamats ir ugunīgas jūtas, kas aizslēgtas dus aiz piesardzības, baiļu un stingras audzināšanas durvīm. Bet pāri visam - vīns no saldenās pudeles!

Izrādes veidotāju radošajā sastāvā: režisors Juris Rijnieks, kostīmu māksliniece Una Bērziņa, scenogrāfs Ivars Noviks, dziesmas un mūzika Artūrs Palkevičs, Artūrs Uškāns, Gaitis Lazdāns un “Laimas muzykanti”, dziesmu teksti - Jānis Peters.

Izrāde šajā vasarā būs skatāma: 23. jūnijā Siguldā, 12. jūlijā Kandavā, 13. jūlijā Alūksnē, 15. jūlijā Saldū, 22. jūlijā Saulkrastos, 27. jūlijā Jēkabpilī, 28. jūlijā Talsos, 3. augustā Tukumā, 5. augustā Kuldīgā.