Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:148, Did:0, useCase: 3


Dailes teātris viesosies Cēsīs un Ventspilī

Redakcija
Redakcija

Gada nogalē Dailes teātris dosies viesizrādēs uz Cēsīm un Ventspili, skatītājiem piedāvājot divus pagājušās sezonas Mazās zāles iestudējumus. Trešdien, 12. decembrī, plkst. 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” tiks demonstrēta izrāde “Harolds un Moda”.

Haroldam ir 18 gadi un aiz muguras jau 15 pašnāvību inscenējumi. Viņam patīk apmeklēt bēres. Tur arī viņš satiek Modu. Viņiem iet jautri - viņi zog roņus, kokus un automašīnas. Harolds grib Modu precēt, bet viņa māte ir kategoriski pret! Daudzi skatītāji, iespējams, būs mātes pusē, jo Modai ir 80 gadi! Kā tas viss beigsies?

Kolina Higinsa lugu, skatuves versijā radot komēdiju ar pašnāvībām 2 daļās, iestudējis režisors Pauls Timrots. Izrādē Modas lomu atveidos Lilita Ozoliņa, bet Harolds būs Mārtiņš Upenieks. Citās lomās – Indra Briķe, Ērika Eglija, Sarmīte Rubule, Pēteris Liepiņš, Juris Bartkevičs un Dainis Gaidelis. Mārtiņš Upenieks par Harolda lomu tika nominēts “Spēlmaņu nakts 2017/2018” balvai kategorijā “Jaunais skatuves mākslinieks”.

Piektdien, 14. decembrī, plkst. 19.00 vidzemniekiem būs iespēja baudīt šodienas drāmu 2 daļās “Balta vārna melnā krāsā” Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Kādā Latvijas pilsētā dzīvo parasta ģimene – mājā, kuru uzcēlis vectēvs, lai visa ģimene būtu kopā. Tikai tagad izrādās, ka tas nevienam nav vajadzīgs. Turklāt vēl Antra ir atradusi kādu, kas ir no citas pasaules. Kādu melno. Nu, ne gluži. Viņš ir sīrietis. Un Latvijas pilsētā vajag pavisam maz, lai kļūtu par vietējo zvaigzni. Kad mājā ienāk svešs cilvēks, viss izmainās. Nekas vairs nav kā agrāk. Baltajiem vīriešiem acīs parādās bailes. Ģimene vairs nevar visi kopā sēdēt pie viena galda. Izrādās, ka dzīve nav iekārtota pēc noteikumiem. Žēl.

Dramaturga Alekseja Ščerbaka sarakstīto lugu iestudējis režisors Intars Rešetins. Lomas atveidos aktieri Ērika Eglija, Dainis Grūbe, Pēteris Liepiņš, Ilze Vazdika, Mārtiņš Počs, Lauris Subatnieks, Sarmīte Rubule, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure, Pēteris Gaudiņš, Elīza Marija Rešetina un Rebeka Rēķe.

Biļetes uz izrādi “Harolds un Moda” Ventspilī izplata “Biļešu Serviss”, bet uz izrādi “Balta vārna melnā krāsā” Cēsīs - “Biļešu Paradīze”.