Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:148, Did:0, useCase: 3


Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm februārī

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 5. decembrī, sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2019. gada februārī. Mēneša sākumā būs arī divas pirmizrādes – Artūra Millera “Salemas raganas” Lielajā zālē un Šona Grenana “Alvas sieviete” Mazajā zālē.

1. februārī pirmizrāde Lielās zāles iestudējumam “Salemas raganas”. Artūra Millera lugu iestudēs režisore Laura Groza-Ķibere.

Salema ir liekulības pārpilna pilsētiņa, kurā dzīvo tikumīgas sievas un uzticīgi vīri. Taču zem ārējās piedienības te valda kaislības, iekāre un atriebība. Kad vairākas jaunas meitenes sāk apsūdzēt vietējos iedzīvotājus sakaros ar pārdabiskiem spēkiem, mazās kopienas dzīve tiek sagrauta. Tagad daudziem paveras lieliska iespēja izrēķināties ar saviem pretiniekiem. Nav šaubu, ka tumsas spēki ir aplenkuši šo vietu. Pats nelabais sarīko dzīres Salemā un dejo uz savu upuru kapiem. Vietējiem varasvīriem ir jātiek skaidrībā, kas izraisījis šo katastrofu.

Savā lugā ar oriģinālo nosaukumu “Smags pārbaudījums”, kura 1953.gadā ieguvusi Tonija balvu kā gada labākā luga un nu jau kļuvusi par dramaturģijas klasiku, Artūrs Millers raksta par notikumiem Amerikas ciematā 17.gadsimta beigās. Taču kopš tiem laikiem nekas daudz nav mainījies – cilvēki laiku pa laikam sarīko kārtējās raganu medības, lai vērstos pret tiem, kuru uzskati vai dzīvesveids nešķiet pieņemams.

Izrādes lomas atveidos Juris Žagars, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Inga Alsiņa, Gints Grāvelis, Dainis Grūbe, Intars Rešetins, Mirdza Martinsone, Olga Dreģe, Dārta Daneviča, Sarmīte Rubule, Anta Aizupe, Juris Bartkevičs, Indra Briķe, Artis Robežnieks, Mārtiņš Upenieks, Artūrs Dīcis, Andris Bulis, Lauris Subatnieks, Ilze Dzenīte, Elīza Marija Rešetina un Emīlija Paula Andersone. Radošajā komandā režisore Laura Groza-Ķibere aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Jolantu Rimkuti, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu un gaismu mākslinieku Jevgeņiju Vinogradovu.

Režisores Rēzijas Kalniņas iestudētajai Šona Grenana lugai “Alvas sieviete” pirmizrāde 2. februārī Mazajā zālē.

Šis ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts, kura varoņi meklē atbildi uz jautājumu – kā dzīvot savu dzīvi autentiski, proti, īsti, patiesi, piepildīti un jēgpilni? Kā nepazaudēt savu sirdi, bet, ja to nākas zaudēt, kā dzīvot tālāk? Katram no viņiem, iespējams, būs jārod sava atbilde un savi ceļi, kā pie tās nonākt, taču viņus vieno kāda neredzama, bet spēcīga saikne. Stāsta centrā ir divi radoši cilvēki – Džoija un Džeiks, kuri nejauši sastopas savas dzīves krustcelēs, paši pat nenojauzdami, cik dziļi viņu sirdis un dzīves tiks savienotas. Tikpat ātri, cik sastapušies, viņi šķiras, bet ne pavisam... Kā viņi atradīs viens otru un paši sevi?

Lomās: Ērika Eglija, Gints Andžāns, Pēteris Liepiņš, Lilita Ozoliņa, Lelde Dreimane, Ilze Vazdika, Lidija Pupure. Iestudējuma režisore ir Rēzija Kalniņa, kostīmu māksliniece – Ramona Barsegjana.

Februārī pēdējo reizi būs iespējams noskatīties divus iestudējumus - 15. februārī Kamerzāles izrādi “Atzīšanās” un 17. februārī Lielās zāles izrādi “8 mīlošas sievietes”.

Februāra piedāvājums par īpašo cenu būs izrādes “Harolds un Moda” 6. februārī un “Pēc Jūlijas jaunkundzes” 15. februārī. Biļetes uz šīm izrādēm maksās 9 EUR.