Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 3


Pirmo reizi Irma Pavāre Tangolitas lomā operetē Balle Savojā (+VIDEO)

Redakcija
Redakcija

28. martā plkst.15.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma operetē BALLE SAVOJĀ pirmo reizi liktenīgās sievietes Tangolitas lomā būs mecosoprāns Irma Pavāre. Pārējās lomās Anta Jankovska, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kilenieks.

Paula Abrahama džeziskā operete Balle Savojā 13. martā kultūras pilī Ziemeļblāzma piedzīvoja pirmizrādi. Operetē, līdzās melodiskai, skaistai mūzikai un mīlestības piesātinātam sižetam ne mazāk svarīga nozīme ir arī izrādes vizuālajam noformējuma – scenogrāfijai un tērpiem. Skatītāji varēja sajusties, kā ballē, jo uz skatuves bija vērojami daudz, dažādi krāšņi tērpi, kurus radījusi kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakatiņa.

Balle Savojā stāsta par jauna laulātā pāra amizantajiem piedzīvojumiem pēc medusmēneša. Par to, kā jauns pāris – Aristīds un Madalēna nesen atgriezušies no gadu ilga medusmēneša. Aristīds negaidot saņem telegrammu no savas senas mīļākās, daiļās džeza dziedātājas Tangolitas, kurai reiz apsolījis, ka atsauksies, kad vien viņa aicinās. Savukārt jaunlaulātā sieva saprotot, ka tiek krāpta, nolemj atmaksāt vīram un piekrāpt viņu ar pirmo pretimnācēju.

Par to, no kā smeļas iedvesmu skaistajiem kostīmiem, stāsta kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, „operetes Balle Savojā varoņi ir cilvēki no augstākās sabiedrības, viņi ir labi situēti un vēlas izpriecas, un daudz, daudz jautrības. Mans iedvesmas avots daļai operetes kostīmu ir krievu izcelsmes franču mākslinieks Romain de Tirtoff, plašāk pazīstams ar pseidonīmu Erté. Viņa sarežģīti drapētās un konstruētās, bet tik ļoti elegantās kleitas man šķita ideāli piemērotas operetes kora meitenēm, kurām jāatveido snobiskas augstākās sabiedrības dāmas. Savukārt dejotājas ir tērptas Flapper girl stilā. Flapper meitenes valkāja īsus svārkus, smēķēja, lietoja daudz kosmētikas, baudīja dzīvi, daudz dejoja, klausījās džezu un nicināja pareizu uzvedību un vispārpieņemtās uzvedības normas.”

„Galvenā varone Madlēnas savu ceļu šajā stāstā iesāk kā laimīga precēta sieva, kura tikko pavadījusi gadu kāzu ceļojumā. Operetes pirmajā ainā redzēsiet piecus, gaisīgus balti tērptus dejotāju pārus, kuri pēc režisora ieceres simbolizē mūžīgu medus mēnesi. Kad Madlēna uzzina par to, ka vīrs viņu krāpj, viņa izlemj cīnīties par sevi un dodas pakaļ savam vīram uz balli inkognito. Ballē viņas violetais tafta tērps ar mežģīņu korseti izceļ ķermeņa formas un rada iespaidu par pilnīgi citu personību. Savukārt pēdējais kostīms ir gluži kā uzvaras dievietes tērps, piena krāsas bikškostīms ar nelielu atsauci un sengrieķu kostīmiem. Operetes laikā Madlēna veic ceļu no mazliet nedrošas, mietpilsoniskas sievas, līdz brīvai sievietei un to es vēlējos parādīt arī viņas kostīmos,” tā par galvenās lomas, Madlēnas, tērpiem skaidro Jurate Jurjāne-Silakaktiņa.

Video ieskats operetes BALLE SAVOJĀ pirmizrādē (EpadomiTV arhīvs):

Balle Savojā režisors Gundars Silakaktiņš, diriģents Normunds Vaicis, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts, producents Latvijas Operetes fonds, tā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Nākamās izrādes 3. un 24. aprīlī plkst. 18.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma. Savukārt 2. aprīlī plkst. 19.00 notiks operetes viesizrāde Liepājas teātrī.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ģimenes karti", bērniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas Operetes fonda informācijas tālruni 25123145.