Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 3


Aktieriem Jurim Bartkevičam un un Baibai Brokai pasniegta Žaņa Katlapa balva

Redakcija
Redakcija

Svinīgā ceremonijā 14. oktobrī jau devīto reizi notika izcilā aktiera, režisora un teātra pedagoga Žaņa Katlapa vārdā nosauktās balvas pasniegšanas ceremonija. Metālā veidoto mākslinieka - kalēja Ginta Haņecka balvu “Par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino vidē” Durbes pilī Tukumā saņēma divi talantīgi latviešu teātra un kino aktieri.

Katlapa balva 2022 pasniegta Dailes teātra un kino aktierim Jurim Bartkevičam par Antona Benjamiņa lomu seriālā “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. Savukārt Rīgas Jaunā teātra un kino aktrise Baiba Broka saņēma balvu par izcilām lomām Rīgas Jaunajā teātrī, kā arī par Bertas Āboliņas lomu seriālā “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. Paldies māksliniekiem par viņu devumu Latvijas kultūrā!

Tukuma novadam ir cieša saistība ar laureātu attēlotajiem varoņiem: Benjamiņu ģimenei piederēja, un joprojām pieder Valdeķu muiža. Savukārt balvas pasniegšana notika Durbes pilī, kas kādreiz bija Raiņa īpašums un kurā uzturējās arī Aspazija, kuras lomu Jaunajā Rīgas teātrī Ingas Ābeles lugā “Aspazija. Personīgi” iemiesoja Baiba Broka.
“Tā ir mīlestības balva, ar ko lepojas Tukuma novads”, tā Katlapa balvu 2022 pasniegšanas ceremonijā raksturoja Tukuma novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Imants Valers. Savukārt LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš piebilda, ka pats Žanis Katlaps romantiski iedvesmo mūs visus. Pasākumā piedalījās arī Valdeķu muižas īpašnieks un pārvaldītājs Pēteris Benjamiņš, balvas pasniegšanas iniciators publicists Arnis Šablovskis, Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, klātesoša bija arī Lidija Lasmane–Doroņina.

Pasākumā muzicēja talantīgais čellists un komponists Kārlis Auzāns, jo tieši viņš ir seriāla “Emīlija. Latvijas preses karaliene” mūzikas autors.

Latviešu aktieris, režisors un teātra pedagogs Žanis Katlaps (1907-1968) dzimis Tukuma novada Tumes pagastā. Žaņa Katlapa balva pasniegta jau devīto reizi. Iepriekš to saņēmuši: Māra Zālīte, Ināra Slucka, Harijs Gulbis, Alvis Hermanis, Inga Ābele, Māra Ķimele, Viesturs Kairišs, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Sigvards Kļava, Uldis Dumpis, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Arturs Skrastiņš, Lāsma Kugrēna un Edmunds Freibergs.