Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 3


No idejas līdz valstij. Latvijas neatkarības karš

Redakcija
Redakcija

Latviešu tautas dzīvē bijuši nozīmīgi mirkļi, kuri kardināli mainījuši tās vēstures plūdumu. Par tiem runāja un runās vēl daudzas paaudzes.

Ilgs un sarežģīts bija mūsu valsts tapšanas ceļš. Latvijas valsts dibināšana bija izcils notikums – pirmo reizi latviešu tautas vēsturē tai radās iespēja izveidot savu valsti. Bet brīvība vēl bija jāizcīna smagās kaujās.

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Latvijas Kara muzeja vēsturnieka Jura Ciganova grāmatu „Latvijas neatkarības karš 1918.-1920.” . Tajā hronoloģiskā secībā un koncentrēti (85 lpp.) aplūkoti notikumi Latvijas teritorijā 1918.- 1920. gadā, kas noveda pie neatkarīgas Latvijas Republikas izveidošanās. J. Ciganova grāmata šobrīd ir sevišķi aktuāla, jo Latvijas neatkarības kara notikumi paliek arvien tālāk pagātnē, šie notikumi mūsdienās nereti tiek mitoloģizēti vai saprasti primitīvi kā „latviešu cīņa pret krieviem un vāciešiem”.

Latvija, tāpat kā citas Austrumeiropas jaunās nacionālās valstis, savu neatkarību izcīnīja ļoti sarežģītos politiskos apstākļos. Sabruka Vācijas un Krievijas impērijas, Baltijas reģionā darbojās visdažādākie militārie spēki: Dzelzs divīzija, vācu Landesvērs, Krievijas lielinieku Sarkanā armija, krievu baltgvardi, dažādi avantūristi, topošās Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas armijas. Situācijas mainījās tik strauji, ka ne tikai šodienas interesentam grūti to visu aptvert, bet pat daudzi laikabiedri šos gadus atcerējās kā “juku laikus”.

Grāmatas lasītājam - vidusskolēniem, studentiem, karavīriem būs iespēja šos notikumus „salikt pa plauktiņiem”, uzzināt, kas bija un par ko cīnījās vācbaltiešu Landesvērs, vācu Dzelzs divīzija, Ziemeļlatvijas brigāde, Kalpaka bataljons, britu flote u. c.