Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Interneta tiešraidē iepazīstinās ar Rīgas skolēnu radošo darbu krājumu “Skolas gaitu tautasdziesmas”

Redakcija
Redakcija

Rīt, 30. aprīlī, plkst. 16.00 interneta tiešraidē notiks Rīgas skolēnu dzejas darbu konkursa “Skolas gaitu tautasdziesmas” grāmatas atvēršanas svētki, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par šī izdevuma tapšanu un iepazīt tā saturu. Skolēnu radošo darbu konkurss “Skolas gaitu tautasdziesmas” notika divu gadu garumā, aicinot Rīgas skolēnus radīt mūsdienīgus dzejas darbus, kas stilistiski pieskaņoti tautasdziesmu noskaņām. Konkursā skolēni gan paši iesūtīja savus dzejas darbus, gan tika mudināti tos pierakstīt, apmeklējot vairākas Rīgas skolas.

Darbos pamatskolas un vidusskolas skolēni aprakstīja skolas ikdienu, mācību procesu un starpbrīžos piedzīvoto, attiecības ar skolotājiem un draugiem. Konkursa gaitā vairāk nekā 100 skolēnu radītās mūsdienu tautasdziesmas tika apkopotas un izdotas grāmatā.

Radošo darbu konkursa mērķis bija veicināt skolēnu radošumu un aktualizēt tautasdziesmu žanru, kā arī ilustrēt aktualitātes mūsdienu skolas vidē un saglabāt šo laiku noskaņas kā savdabīgu vēstures liecību.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, grāmatas atvēršanas svētki notiks interneta tiešraidē, kuras laikā izdevuma sastādītāji skatītājus iepazīstinās ar grāmatas tapšanu, būs darbu lasījumi, kā arī mūziķes Katrīnas Dimantas muzikāli priekšnesumi.

Pasākuma tiešraide notiks 30. aprīlī plkst. 16.00 interneta vietnē https://ej.uz/skolasgaitutautasdzie...

Pēc grāmatas atvēršanas svētku tiešraides, ieraksts būs skatāms Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta youtube.com/RDIKSD kontā, kā arī šī projekta facebook.com kontā https://www.facebook.com/skolasgait...

Konkursu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar biedrību “I Did It”.