Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Zvaigzne ABC tiešsaistes mācību materiāls iegūst sudraba godalgu BELMA konkursā

Redakcija
Redakcija

Priecājamies paziņot, ka 2022. gada 19. oktobrī BELMA (Best European Learning Materials Awards jeb Eiropas labāko mācību materiālu balvas) ceremonijā, kas katru gadu notiek Frankfurtes grāmatu izstādes laikā, pirmsskolas un sākumskolas mācību materiālu kategorijā 2. vietu saņēma Sabīnes Trēdes veidotais tiešsaistes mācību materiāls “Datorika datorā. 1. daļa”, kas sagatavots un publicēts apgādā Zvaigzne ABC.

Tiešsaistes mācību materiāls “Datorika datorā” ir starp mācību materiāliem, kas nodrošina aktuālā valsts pamatizglītības standarta prasību īstenošanu, jo paredzēts datorikas pamatzināšanu apguvei sākumskolas skolēniem. Tā mērķis ir soli pa solim skolēnus iepazīstināt ar datora uzbūvi, tā lietošanu, rakstību datorā, drošību internetā, algoritmu principiem un citiem jautājumiem, piedāvājot sistemātiskus, bet aizraujošus un vecumam atbilstošus uzdevumus. Skolēni var uzdevumus veikt individuāli, sev piemērotā tempā, kā arī saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti pēc uzdevumu izpildes. Lai skolēnus motivētu, uzdevumus papildina “datoriņš”, zem kura “slepjas” dažādi interesanti fakti, papildjautājumi vai grūtāk veicami uzdevumi par attiecīgo tematu. Šis materiāls ir veidots ciešā saistībā ar citos mācību priekšmetos apgūstamo vielu, tāpēc datorikas pamatjautājumu apguve notiek caur latviešu valodas, matemātikas, angļu valodas, dabaszinību, vizuālās mākaslas, rokdarbu un pat mūzikas, sporta un veselības tematiem.

BELMA konkursa žūrija Sabīnes Trēdes tiešsaistes mācību materiālā “Datorika datorā. 1. daļa” atzinīgi novērtējusi metodisko, sistemātisko satura pēctecību, mācīšanās individualizāciju, kā arī vienkāršos, precīzos uzdevumu nosacījumus. Žūrija uzslavu veltījusi arī tiešsaistes mācību materiāla vizuālajam noformējumam, kas saista skolēnu uzmanību un motivē veikt mācību uzdevumus.

2022. gadā BELMA konkursa finālā bija 41 mācību materiāls no 16 Eiropas valstīm: Serbijas, Portugāles, Spānijas, Vācijas, Norvēģijas, Dānijas, Somijas, Slovēnijas, Šveices, Itālijas, Turcijas, Polijas, Čehijas, Bulgārijas, Igaunijas un Latvijas. BELMA konkursā mācību materiālus var iesniegt ikviena Eiropas mācību materiālu izdevniecība vai mācību materiālu izstrādātājs kādā no četrām kategorijām: pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas un augstākās vai profesionālās izglītības materiālu kategorijā. Visus konkursā iesniegtos materiālus vērtē starptautiska ekspertu žūrija, kas par katru iesniegto darbu sagatavo rakstisku izvērtējumu. Mācību materiālu vērtēšanā tiek ņemti vērā tādi kritēriji kā bērncentrēts saturs ar diferencētu pieeju, mācību mērķu un sasniedzamo rezultātu skaidra definēšana, atbilstība aktuālajām zinātnes un metodikas nostādnēm, interaktivitāte, mācīšanās stratēģiju daudzpusīga attīstīšana, kā arī starppriekšmetu saikne.