Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Piejūras brīvdabas muzejā aicinām iepazīt Mazbānīša stāstu filmā

Redakcija
Redakcija

Ceturtdien, 12. martā, plkst. 17.30 Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2, cikla "Vēstures otrdienas" ietvaros notiks filmas "Mazbānīša līnija Ventspils - Dundaga 1934. - 1962.g." demonstrācija un tikšanās ar filmas autoriem.

Šoreiz cikls „Vēstures otrdienas” pietur Piejūras brīvdabas muzejā, lai izstāstītu Mazbānīša līnijas Ventspils-Dundaga stāstu. Šīs līnijas būvniecība tika uzsākta 1932.gadā, to veica divos etapos un pabeidza 1934. gadā. Būvniecība bija visai sarežģīta gan tehniski, gan trauksmainās krīzes laika dēļ, kas norisinājās Latvijā tieši šajā laikā un nesa līdzi lielu bezdarbu. Savu artavu līnijas būvniecībā deva arī bezdarbnieki, kurus nodarbināja šajos darbos, sasniedzot līdz pat 700 cilvēku. Jaunā līnija savienoja vairākus mežu masīvus un pagastu centrus, tā kļuva par galveno satiksmes un transporta līdzekli starp Ventspili un lielākajiem apdzīvotajiem punktiem līnijas garumā.

Ventspils novada domei sadarbojoties ar vēsturnieci Selgu Puriņu tapusi filma, kas skatītājus aizved atpakaļ 20. gadsimtā, Ziemeļkurzemē, kur šī līnija bija milzīga dzīves sastāvdaļa dažādu ciemu ļaudīm. Filma veltīta visiem mašīnistiem, konduktoriem, staciju priekšniekiem un dežurantiem, pārmijniekiem un visiem dzelzceļa strādniekiem, kā arī staciju bērniem, kam ogļu smarža un bānīša svilpe sauc atmiņā blakus sliedēm pavadīto bērnību. Pasākumā būs iespēja satikties ar filmas veidotāju komandu un Artūru Tukišu – Piejūras brīvdabas muzeja vēsturnieku, grāmatas „Lauku platuma dzelzceļi” līdzautoru.

Ieeja - bez maksas