Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Mazajā ģildē notiks sarunu koncerts “Čaklais. Cits”

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 11. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”, atzīmējot Dzejas dienas, klausītājiem piedāvā iespēju Lielajā zālē bez maksas baudīt sarunu koncertu “Čaklais. Cits”. Koncertu veido un tajā piedalās aktrise Karīna Tatarinova un mūziķis Roberts Dinters.

Aktrises Karīnas Tatarinovas un mūziķa Roberta Dintera literāri muzikālajā programmā “Čaklais. Cits” skanēs tādu komponistu kā Imanta Kalniņa, Ērika Ķiģeļa, Ģederta Ramana dziesmas ar dzejnieka Māra Čaklā dzeju – gan populāras un tautā mīlētas dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām, gan arī mazāk zināmas - “Akāciju palags”, “Tu mani dzen”, “Apvij rokas”, “Melnā aronija”, “Dziesmiņa par Napoleonu” un citas. Muzikālo daļu papildinās paša dzejnieka rakstītais par radīšanas procesu, laiku un personībām, saskarē ar kurām šīs dziesmas un dzejas tapušas un ir tādas, kādas tās zina un mīl publika.

Karīna Tatarinova ir ne tikai Liepājas teātra aktrise, bet daudzu gadu garumā pierādījusi sevi kā multimākslinieci, izcilu dziedātāju un interpretētāju. Savukārt Roberts Dinters ir brīvmākslinieks, mūziķis, komponists, producents, multiinstrumentālists no Liepājas. Kopš 2000. gada darbojies dažādos projektos un sadarbojies ar dažādiem māksliniekiem, tai skaitā – Ainaru Virgu, Austru Pumpuri, Maratu Ogļezņevu, Raimondu Paulu un citiem.

"Čaklā dzeju uztveru kā... sarunu. Tas provocē arī mani atrasties dialogā – ar klausītājiem, ar mūziķiem, ar mūziku... Tāpēc šī koncerta formāts – sarunu koncerts un šī koncerta dziesmu arheoloģija. Tās ir ārkārtīgi skaistas, zināmas dziesmas, kurās šoreiz pievēršu vairāk uzmanības tieši dzejai. Esat mēģinājuši populāras dziesmas tekstu runāt/lasīt kā dzejoli...?" komentē K. Tatarinova.

Dziesmu skanējums un to interpretācija ir abu mākslinieku kopdarbs un redzējums. Instrumenta skanējuma un balss transformācija, kas palīdz radīt atmosfēru vēstījumam – šīs koncertprogrammas konceptuālais piedāvājums/risinājums. Programmā ir arī iekļauti Māra Čaklā pēdējie dzejoļi, kas pirmo reizi nopublicēti vien 2014. gadā. Pirmizrādi sarunu koncerts piedzīvoja 2021. gada 11. septembrī Liepājas teātrī.

Ieeja koncertā bez maksas. Sarunu koncertu ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu organizē RKTMC “Mazā ģilde”.